http://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/epc-a-energy-tour-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

EPC a ENERGY TOUR

25. října 2016 (úterý) 08:30 - 17:30 Vysočina
Konference a semináře
České ekologické manažerské centrum (CEMC) Vás srdečně zve na cyklus seminářů zaměřený na aktuální témata z oblasti energetiky. Přednášejícími jsou přední experti z oboru. Semináře proběhnou v říjnu a listopadu v Praze, Jihlavě a Olomouci, a to ve spolupráci s místními Krajskými úřady. Vstup je pro účastníky zdarma.

TÉMATA:
- Poskytování energetických služeb se zárukou nejen ve veřejném sektoru
- Energetický audit a management hospodaření s energií
- Průkazy energetické náročnosti budov POSKYTOVÁNÍ ENERGETICKÝCH SLUŽEB SE ZÁRUKOU NEJEN VE VEŘEJNÉM SEKTORU

České ekologické manažerské centrum, z.s. Vás srdečně zve na seminář „Poskytování energetických služeb se zárukou (EPC) nejen ve veřejném sektoru“, který proběhne v Praze, Jihlavě a Olomouci během měsíce října a listopadu. Cílem akce je podpora metody EPC jako efektivního nástroje pro realizaci úsporných opatření v budovách. Metoda je primárně vhodná pro opatření technologického charakteru a nachází uplatnění v téměř všech typech budov s náklady na energie vyššími než 3 miliony korun ročně.
Pro klienta jsou hlavními přínosy projektu řešeného metodou EPC záruka za dosažení úspor, transparentní vyhodnocení výsledků a jeden smluvní partner po celou dobu trvání smluvního vztahu. Úspory jsou zpravidla použity na splácení nákladů projektu, v případě přání klienta je v rámci jedné smlouvy zajištěno i financování úsporných opatření.
V zájmu komplexní renovace budov je vhodné kombinovat metodu EPC s dotačními programy, které mohou poskytnout finanční prostředky pro nákladná stavební opatření s dlouhou dobou návratnosti.
V ČR bylo dosud realizováno více než 200 projektů s celkovou investicí do úsporných opatření ve výši 2,5 mld. Kč.

ENERGETICKÝ AUDIT
V souladu s implementací evropské směrnice 2012/27/EU o energetické účinnosti do zákona o hospodaření energií (406/2000 Sb.) vznikla podnikům povinnost nechat si zpracovat energetický audit, a to opakovaně každé 4 roky. Novela je účinná již od 1. července 2015 a stále vyvolává řadu otázek. V současné době se připravuje zásadní revize. Seminář navazuje na již uskutečněnou Energy Tour 2015 a posluchači se mohou těšit na nejaktuálnější informace. Přednášející opět reprezentují jak praxi (Asociace energetických specialistů) tak i státní správu v podobě kontrolního orgánu (Státní energetické inspekce). Zástupce SEI své vystoupení obohatí mj. o výsledky kontrolních šetření a svá doporučení.

PRŮKAZY ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOV
Průkaz energetické náročnosti budov (PENB) slouží k vyhodnocení energetické náročnosti budovy. Kvantifikuje veškeré energie spotřebované při standardizovaném provozu hodnocené budovy a podobně jako energetický štítek spotřebiče, zařazuje budovu do příslušné třídy v rozsahu A - G.
Přednáška představí PENB z pohledu zpracovatele, zmíní jeho hlavní části a způsob hodnocení budov. Průkaz se stal zcela běžným a známým dokumentem, často je ale komentována jeho malá vypovídací hodnota často související s nízkou kvalitou zpracování. Přednáška zmíní správné postupy a optimální proces zpracování stejně jako potřebné podklady vyžadované od vlastníka či stavebníka budovy.
Součástí semináře bude také upozornění na povinnost předkládání PENB při prodeji nebo pronájmu budovy nebo její ucelené části, a na povinnost uvádění klasifikační třídy ukazatele energetické náročnosti v infomačních materiálech. Tato povinnost se týká jak vlastníků, tak i zprostředkovatelů prodeje. Seminář je tak vhodný nejen pro makléře, ale i pro širokou veřejnost a zástupce družstev a SVJ.
Místo konání | Jihlava Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava
Pořádá | CEMC, http://www.tretiruka.cz/energie/energy-tour-2016/ Vladimír Študent
e-mail: studentv@cemc.cz  tel.: 608819699  
Související odkazy: http://www.tretiruka.cz/energie/energy-tour-2016/e(...) http://www.tretiruka.cz/energie/energy-tour-2016/e(...) http://www.tretiruka.cz/energie/energy-tour-2016/p(...)

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist