http://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/filmovy-festival-zeme-na-taliri-2017
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Filmový festival Země na talíři 2017

21. září 2017 (čtvrtek) 18:00 - 24. září 2017 (neděle) 22:00 Praha
Filmy a videoprojekce
Ve dnech 21. - 24. září 2017 se v Praze představí 7. ročník filmového festivalu Země na talíři! Letos napříč celým svým programem festival pokládá otázku: Sázíme jako jedinci i jako společnost na iluze nebo iluze dokonce sami vysazujeme?
Světová populace roste, zdrojů nepřibývá. Dnes, více než kdy předtím, potřebujeme systém výroby a spotřeby potravin, který zajistí dostatek jídla pro sedm a půl miliard lidí nyní, ale zachová i zdroje pro následující generace. Dlouhodobá funkčnost současného zemědělství je však iluzí - iluzí nekonečné sklizně.

Hledejme rozhraní reality a iluze. Hledejme jej společně během letošního ročníku festivalu Země na talíři, který představí šest filmů v české premiéře. Festival uvede příběhy o ekologickém zemědělství, o záborech půdy, o důsledcích nadměrného rybolovu a využívání chemikálií při produkci potravin, ale i o tom, jaká pozitiva by mělo zařazení hmyzu do našeho jídelníčku! Na místě konání bude zajištěn i bohatý doprovodný program plný debat, dobrého jídla a zajímavých hostů.

Program naleznete na www.zemenataliri.cz.

Filmový festival Země na talíři pořádá nezávislé analytické centrum Glopolis. Akce se koná pod záštitou Ministerstva životního prostředí a ministra zemědělství Mariana Jurečky.
Místo konání | Praha 7. Kino Bio Oko a Studio ALTA (Františka Křížka 15 a U Výstaviště 21, Praha 7, 170 00)
Pořádá | Glopolis, o.p.s., http://www.glopolis.org Linda Gandalovičová
e-mail: gandalovicova@glopolis.org  tel.: +420 272 661 132  
Související odkazy: http://www.zemenataliri.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist