http://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/financovani-vodarenske-infrastruktury-2018
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Financování vodárenské infrastruktury 2018

8. února 2018 (čtvrtek) 08:15 - 17:00 Praha
Konference a semináře
České vodárenství se během uplynulého roku opět proměnilo. Je to důkaz toho, že se jedná o „živý“ obor, na jehož změny má vliv řada faktorů. Hlasy požadující proměnu českého vodárenství, resp. model jeho provozování, začínají být slyšet i z nejvyšších politických míst. Řada stran zařadila návrat vodáren zpět do rukou měst a obcí do svých volebních programů. Jedná se jen o módní a populistické teze nebo se snahy o navrácení vodáren zpět pod municipality zakládají na faktických a věcných argumentech? V prvním kvartálu ruku 2018 bude zveřejňovat Ministerstvo zemědělství opět výsledky benchmarkingu vodárenských společností. Ukáže tento dokument, že provozování městy vlastněných vodáren je výhodnější a udržitelnější? Neustálá diskuze se vede také kolem regulace. Je vodárenství v ČR přeregulované a bude vytvářen tlak na vznik tzv. „superegulátora“? Generování dostatečných finančních prostředků na investice do obnovy VH infrastruktury s sebou samozřejmě přináší tlak na snižování nákladů. To vše ale při zachování či ještě lépe zvyšování efektivity provozování. Začínají se prosazovat nové technologie, především Smart Metering, které přináší vodárenským společnostem možnost lepšího sběru, nakládání a vyhodnocování získaných dat. Jaké otázky bude řešit české vodárenství v roce 2018? Odpovědi na nejen výše položené otázky přinese konference Financování vodárenské infrastruktury. Další podrobné informace k programu a organizaci na webové stránce v odkazech. Témata konference:

Stav čerpání dotací z EU, aktuální stav, výhled do dalšího programového období a nové možnosti dotačního financování ve vodohospodářském sektoru.
Regulace ve vodárenství a benchmarking, regulace přiměřeného zisku - dají se očekávat změny?
Operační program Životní prostředí.
Zjednodušený finanční model pro oddílný model provozování.
Monitoring vodohospodářských projektů - nejnovější údaje.
Jak bude vypadat monitoring projektů v rámci nového programového období?
Legislativní změny v oboru vodovodů a kanalizací.
GDPR v utilitárních společnostech - povinnosti pro provozovatele VaK.
Výsledky pilotních projektů v oblasti Smart Meteringu.
Konce provozních smluv – jak dosáhnout férového vyrovnání s končícím provozovatelem?

program konference a jednotlivá témata jsou postupně doplňována

Místo konání | Praha 6. Hotel DAP, Vítězné nám.4, Praha 6.
Pořádá | B.I.D. services, s.r.o. , http://www.bids.cz Marcela Musílková
e-mail: marcela.musilkova@bids.cz  tel.: 222 780 147, -737 130 932  
Související odkazy: http://www.bids.cz/cz/konference/Financovani_vodar(...)

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist