http://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/ii-konference-nase-priroda-voda-v-krajine
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

II. Konference Naše příroda - Voda v krajině

29. listopadu 2016 (úterý) 09:00 - 17:00 Olomoucký kraj
Konference a semináře
Srdečně Vás zveme na II. ročník Konference Naše příroda, která se uskuteční v úterý
29. listopadu 2016 v Olomouci. Odborný program je připravován ve spolupráci s panem Ing. Janem Moravcem z Českého svazu ochránců přírody a dalšími znalci ze státních i nestátních institucí.
Odborná sdělení a konstruktivní diskuze nad pozitivním ovlivňováním vodního režimu v krajině, výměna zkušeností nad stávajícími a plánovanými revitalizačními projekty nejen z českého prostředí, ale i z prostředí sousedních států, jsou určeny především pro posluchače z veřejné správy, akademické půdy a nestátních neziskových organizací. Vítáni jsou všichni, kdo chtějí přijít! Voda v krajině. Člověk nemusí být zrovna zarytým ekologem nebo ochráncem přírody, aby vnímal význam tohoto sousloví. Jednou je jí moc, jindy málo. Můžeme se klidně přít, do jaké míry za klimatické změny může člověk a do jaké míry jde o přírodní jev, nikdo soudný však nemůže popřít, že klima se výrazně mění. Důsledkem jsou stále četnější výskyty extrémních jevů, ať již jde o povodně, či extrémní sucha. O tom, jaký budou mít tyto extrémy dopad, rozhoduje do značné míry stav krajiny. Vyvážená krajina dokáže lecjaký extrém zmírnit, ta narušená negativní jevy naopak ještě zesílí. A pokud je řeč o vodě, klíčovou roli hrají mokřady a drobné vodní plochy. Pozitivní ovlivňování vodního režimu v krajině však není jediným důvodem, proč se o tyto biotopy zajímat a proč je chránit, případně obnovovat. Mokřady jsou i domovem řady zajímavých a vzácných druhů rostlin a živočichů, jsou zpestřením krajiny a pro mnohé milovníky přírody jsou bez nadsázky krásné. O tom všem bude připravovaná konference. Respektive o něčem z toho, protože o vodě v krajině by se dalo povídat měsíce.
Místo konání | Olomouc Clarion Congress Hotel Olomouc – Jeremenkova 36, 779 00 Olomouc
Pořádá | Naše příroda, z.s., http://www.nasepriroda.cz/ Mgr. Vendula Pávková
e-mail: pavkova@nasepriroda.cz  tel.: 777714679  
Související odkazy: http://www.konference-priroda.cz/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist