http://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/life-sciences-film-festival-2016
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Life sciences Film Festival

17. října 2016 (pondělí) - 23. října 2016 (neděle) Praha
Festivaly a slavnosti
Aktivuje pohled na jídlo a pohled na sex stejná centra v mozku? Souvisí přítomnost pesticidů v organismu s dramatickým nárůstem autismu u dětí? Jak to udělat, abychom do roku 2050 zdvojnásobili produkci potravin pro 9 miliard lidí? Na tyto a další otázky odpoví 6. ročník Life Sciences Film Festivalu (LSFF), který se uskuteční na České zemědělské univerzitě v Praze a v Kampusu Dejvice. Hlavními tématy letošního šestého ročníku LSFF budou:
• možnosti využití zdrojů obnovitelné energie
• vizualizace – pohledy na povrch i pod povrch přírodních procesů – drony jako prostředek pro monitorování stavu přírody
• udržitelné zemědělství, ekonomické souvislosti & vliv na komunity a životní prostředí
• výživa, zdraví a potravinová bezpečnost
• ekonomika – o změnách paradigmatu a možném příštím vývoji systémů

Pro návštěvníky LSSF je připraveno na 50 dokumentárních filmů, včetně diskusí a prezentací, které se z nejrůznějších úhlů pohledu zabývají otázkami vlivu člověka na přírodu, produkcí potravin či udržitelného rozvoje. Filmy budou soutěžit o ceny jednotlivých fakult a o Velkou cenu LSFF spojenou s odměnou 3 000 Eur.

Pořadateli festivalu je ČZU a Harvest Films, z. s., Letošní novinkou je umístění všech festivalových projekcí do auly ČZU. Vstup na všechny filmy a doprovodné akce je pro studenty, pedagogy i veřejnost zdarma.

Festival pokračuje i po vyhlášení vítězných filmů. Ve spolupráci s Ústavem organické chemie a biochemie, Národní technickou knihovnou a Kampusem Dejvice na něj ve dnech 21.–23. října navazuje Food Film Festivalová (FFF) sekce.

Life Sciences Film Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky. Projekt je realizován s finanční podporou Ministerstva zemědělství.
Místo konání | Praha. Česká zemědělsá univerzita, Kamýcká 961/129, Praha 6-Suchdol.
Pořádá | Česká zemědělská univerzita v Praze a Harvest Films, http://www.lsff.cz Josef Beránek
e-mail: beranek@rektorat.czu.cz 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist