http://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/mezinarodni-filmovy-festival-ekofilm
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Mezinárodní filmový festival EKOFILM

5. října 2017 (čtvrtek) - 7. října 2017 (sobota) Jihomoravský kraj
Konference a semináře, Přednášky a diskuse, Festivaly a slavnosti, Výstavy a veletrhy, Ostatní
Nadechněte se! Cítíte to? Už je to ve vzduchu. Nejstarší středoevropský festival filmů o životním prostředí se po roce vrací! Desítky soutěžních filmů, koncerty, besedy a diskuze, zážitkové programy a hry pro dospělé i školáky – to vše o vzduchu i na vzduchu. Potkejte nejvýraznější osobnosti, které udávají směr v oblasti péče o životní prostředí. Filmaři, fotografové, akademici, milovníci přírody, politici, vědci, ti všichni míří na EKOFILM. Přidejte se k nim! Jdi na vzduch! To je letošní motto nejstaršího středoevropského festivalu filmů zaměřených na životní prostředí, který v říjnu ovládne Brno. Co na vás čeká? Desítky filmů v kině Scala, přehlídka EKOEXPO na náměstí Svobody, programy pro školy i diskuze s předními environmentalisty v Otevřené zahradě, besedy s českými i zahraničními hosty v prostorách Masarykovy univerzity i zážitkové programy.
Již ve středu 4. října od půl sedmé večer na vás v parku na Moravském náměstí čeká zahajovací open-air koncert EKOFILMU v podání oblíbené česko-americké formace N.O.H.A.
Hlavním festivalovým místem bude kino Scala. Právě tady si během festivalového čtvrtka a pátku užijete české i zahraniční filmy a s nimi poznáte osobně i jejich tvůrce a protagonisty. Vítězné filmy si pak užijete ještě jednou – v sobotu v Otevřené zahradě.
Středobodem doprovodného programu bude areál EKOEXPO, který na tři festivalové dny vyroste na náměstí Svobody. Najdete tu přehlídku nejnovějších trendů a novinek v oblasti elektromobility a šetrné mobility i s ukázkovým vozem TESLA. V EKODÓMU dostanou prostor zajímavé osobnosti festivalu, včetně největší festivalové hvězdy – Staffana Widstranda, jednoho z nejvlivnějších fotografů divoké přírody současnosti.
O čem přemýšlí naše nejzajímavější environmentální osobnosti současnosti? To se od nich dozvíte osobně na besedách a diskuzích – Bláha, Librová, Hoffman, Musil, Marušinec, Miko a mnoho dalších.
Festival myslí i na školy – v Otevřené zahradě Nadace Partnerství, na náměstí Svobody i na Moravském náměstí v E.ON Energy Trucku na ně čeká zážitkový dopolední program
Velká soutěž o TESLU
Pokud navštívíte alespoň deset projekcí nebo akcí v rámci doprovodného programu, za které získáte deset razítek do festivalových pasů, a zároveň správně odpovíte na doplňující otázku, máte možnost zúčastnit se slosování o víkendový pronájem elektromobilu TESLA. Cenu věnuje společnost Business Lease, s. r. o.

Kompletní program najdete na www.ekofilm.cz
Pořadatelem festivalu je Ministerstvo životního prostředí, festival organizuje Key promotion s. r. o., Nadace Partnerství a Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity.
Místo konání | Brno Kino Scala, náměstí Svobody, Otevřená zahrada, Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity
Pořádá | Ministerstvo životního prostředí, Key promotion, Nadace Partnerství, Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, http://www.ekofilm.cz Martin Gillár
e-mail: press@ekofilm.cz  tel.: 775958907  

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist