http://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/pro-pudu-pro-zivot-konference
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Konference Pro půdu - pro život

12. října 2017 (čtvrtek) 09:00 - 13. října 2017 (pátek) 15:00 Moravskoslezský kraj
Konference a semináře
Celostátní síť pro venkov, Opava; MAS Lašsko a Bioinstitut, o.p.s. pořádají dvoudenní mezinárodní konferenci O PŮDĚ. Záměrem organizátorů konference je informovat o významu zdravé půdy pro produkci kvalitních potravin a současně o jejích velmi významných a nezpochybnitelných ekosystémových vlastnostech. Cílem je představit půdu zejména zemědělcům teoreticky i na praktických příkladech péče o ni. Čeští i zahraniční odborníci budou hovořit o půdě z celostního pohledu, o úrodnosti půdy i o tom, jaký je stav zemědělské půdy u nás v posledních letech. Současně představí, jak je možné na půdě ekologicky hospodařit. Dalším cílem je informovat širokou veřejnost o významu půdy pro společnost a život na Zemi; diskutovat o tom, že se jich tato problematika rovněž týká a že svými každodenními rozhodnutími o tom, jaké potraviny kupují (např. místní versus dovezené), do jisté míry rovněž rozhodují o kvalitě půdy.
Místo konání | Příbor Piaristický klášter, Lidická 50
Pořádá | CSV Moravskoslezského kraje, MAS Lašsko, Bioinstitut, o.p.s., http://www.maslassko.cz/?mn_post=78 Mgr. Petr Hůla
e-mail: maslassko@centrum.cu  tel.: 731 067 207  
Související odkazy: http://bioinstitut.cz/ http://rokpudy.cz/cz/kalendar-akci/pro-pudu-pro-zi(...)

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist