http://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/rostlinne-pribytky-pro-mravence
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Rostlinné příbytky pro mravence

18. října 2016 (úterý) 09:00 - 6. listopadu 2016 (neděle) 16:00 Praha
Výstavy a veletrhy
Dokonalá symbióza: mravencomilné neboli myrmekofilní rostliny svým ochráncům – mravencům - poskytují domov. Proč to dělají, nebo jak jejich domov vzniká, uvidíte na historicky první výstavě tohoto typu v České republice.
18.10.2016 - 6.11.2016

Místo: skleník Fata Morgana
říjen 9-17 h
listopad 9-16

Mravenci jsou v rostlině "nájemníky"a na oplátku ji brání před nepřáteli a dodávají jí živiny potřebné k dlouholetému růstu. Oba účastníky tohoto speciálního vztahu můžete zkoumat ve skleníku Fata Morgana. Představí se vám nejzajímavější případy, kdy rostliny poskytují mravencům svá těla jako prostor k životu.

Seznámíte se nejen s živými rostlinami, ale i se zvětšenými modely některých pozoruhodných rostlinných těl. Nepřijdete ani o mravence, kdy uvidíte několik chovů tropických druhů.
Místo konání | Praha. Botanická zahrada hl. m. Prahy, Nádvorní 134.
Pořádá | Botanická zahrada hl. m. Prahy, http://www.botanicka.cz
Související odkazy: http://www.botanicka.cz/hlavni-stranka/aktualni-ak(...)

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist