http://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/s-denikem-do-divociny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

S Deníkem do divočiny

1. března 2016 (úterý) - 28. února 2017 (úterý) Praha
Tábory, výlety a pobytové akce, Ostatní
JDĚTE VEN, osvětový program vzdělávacího centra TEREZA, spouští s prvním březnovým dnem kampaň Deník do divočiny, která motivuje rodiny k častějšímu pobytu venku v přírodě,. Deník má 12 čísel a rodiny, které se do kampaně zapojí, obdrží 1krát měsíčně sadu pracovních listů s tipy, úkoly a tvůrčími nápady, které lákají děti ven do divočiny a motivují je ke zkoumání přírody ve svém blízkém okolí. K odběru Deníku do divočiny se lze přihlásit na stránkách programu www.jdeteven.cz. Kampaň poběží od 1. března 2016 do 28.února 2017.


„Někdy je to boj motivovat děti, aby s vámi šly ven. Jsou jak z divokých vajec a vy víte, že by jim prospělo, kdyby se vyběhaly. Deník do divočiny jsme vytvořili hlavně pro děti, ale pomoci má také rodičům. Měl by jim ulehčit vypravování ven a najdou v něm spoustu inspirace, jak čas s dětmi venku příjemně vyplnit. Možná se budete divit, ale velká dobrodružství lze zažít i na vaší zahradě nebo na plácku před domem“ vysvětluje Alice Jirásková, která program JDĚTE VEN koordinuje.

Obsahem každého čísla deníku jsou 4 pracovní listy ve formátu PDF:
• omalovánka - titulka měsíce;
• seznam úkolů a tipů, které lákají děti ven do divočiny a motivují je ke zkoumání přírody;
• tvůrčí návody, které navazují na téma měsíce a opět inspirují k pobytu venku.

Příležitostně bude deník doplněn tipy na knihy o přírodě, odkazy na zajímavé projekty nebo výletní místa v ČR, která stojí za to navštívit. V jednání jsou motivační soutěže a ocenění pro rodiny, které s námi budou deníky sdílet a podílet se na zpětné vazbě.

Více informací o Deníku do divočiny naleznete na stránkách www.jdeteven.cz

JDĚTE VEN je osvětový program vzdělávacího centra TEREZA, který vznikl v reakci na sílící trend posledních let, kdy děti tráví podstatně méně času venku. Našim cílem je podporovat rodiče, aby chodili s dětmi ven častěji, protože je to dobré pro jejich fyzické i psychické zdraví a v konečném důsledku i pro zdraví naší planety. Chceme dopřát dětem dostatek času na hru venku, v přírodě, ve skutečném světě. A proto rodičům nabízíme nápady a rady, co a jak s dětmi venku dělat, ale také výsledky nejnovějších vědeckých studií, které prokazují benefity kontaktu dětí s přírodou.

TEREZA, vzdělávací centrum, z.ú., je nevládní nezisková organizace, která již přes 35 let působí v oblasti environmentální výchovy dětí a mladých lidí v celé České republice. Prostřednictvím vzdělávacích programů, seminářů a materiálů do výuky pomáháme učitelům u žáků rozvíjet znalosti, dovednosti potřebné pro ochranu životního prostředí a aktivní zapojení do života občanské společnosti.
Místo konání | Praha. Haštalská 17.
Pořádá | TEREZA - Jděte ven, http://www.jdeteven.cz
Související odkazy: http://jdeteven.cz/detail/cz/denik-do-divociny https://www.facebook.com/jdeteven.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist