http://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/seminar-zadrzeni-vody-v-zemedelske-krajine
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Seminář Zadržení vody v zemědělské krajině

6. října 2017 (pátek) 09:30 - 13:45 Karlovarský kraj
Konference a semináře
Účastníci se seznámí teoreticky i prakticky s tím, jak může zemědělec ovlivnit, resp. podpořit zadržování vody na svém hospodářství. Přednášky budou věnovány významu mokřadů v zemědělské krajině; praktickým opatřením pro vodu, která v Kamenici nad Lipou realizoval ekologický zemědělec Miroslav Šrůtek. Na tomto setkání se rovněž jeho posluchači seznámí s konkrétním příkladem ekologického zemědělství – na Biofarmě BELINA. Odborníci z Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půdy upozorňují, že více než 50 % orné půdy v ČR je přímo ohroženo vodní erozí. Že je situace kritická, se shodují odborníci i zemědělci napříč agrárním sektorem dlouhodobě. Rovněž hrozbu sucha je možno vnímat již řadu let. O tom, že na kvalitě půdy a na stavu krajiny závisí i to, jestli v ní voda zůstává, se mohou přesvědčit účastníci seminářů, které pořádá Bioinstitut v rámci projektu „Jde o půdu – jde o život.“
K zásadnějším změnám zavedených agrotechnických postupů či ke změně konvenčního způsobu produkce na ekologickou se na orné půdě odhodlá jen málokdo. Bioinstitut, který se problematikou ekologického zemědělství a šetrnějšími metodami péče o půdu dlouhodobě zabývá, proto pro zájemce připravil semináře „Setkání s půdou“ a „Zadržení vody v zemědělské krajině“. Jsou určeny ekologickým i konvenčním zemědělcům, odborné veřejnosti, zástupcům státní správy, či pedagogům; všem zájemcům, které zajímá, v jakých oblastech a jakými způsoby lze ekologicky hospodařit.
Kapacita semináře je omezena, účast pouze pro registrované osoby - kontaktujte paní Malíkovou.
Místo konání | Toužim, Nežichov Biofarma Belina, Nežichov
Pořádá | Bioinstitut, o.p.s., http://www.bioinstitut.cz/ Alena Malíková
e-mail: alena.malikova@bioinstitut.cz  tel.: +420 604 905 611  

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist