http://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/sovi-noc-5
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Soví noc

8. března 2018 (čtvrtek) 16:30 - 19:00 Olomoucký kraj
Přednášky a diskuse, Tábory, výlety a pobytové akce
Povídání o sovách ČR, představení Ptáka roku 2018, ukázky živých sov, "soví houkání" v parku Michalov. Ornitologové postupně představí všechny druhy sov, které můžeme potkat v České republice. Zvláštní hvězdou podvečera bude sova, která si bohužel svým ohrožením vysloužila letošní titul Pták roku 2018. Návštěvníci se seznámí i s jejímo hlasem a hlasy dalších sov, dozví se odlišnosti řádu sovy od jiných ptáků a další zajímavosti. Preparáty sov ze sbírek ORNIS umožní srovnání velikostí a pohled zblízka, k vidění budou i trvale handicapované živé sovy ze záchranné stanice. Se vstupenkou obdrží návštěvníci otázku, za jejíž správné zodpovězení budou moct získat velký plakát se sovami.

Akce bude zakončena v blízkém parku Michalov (100 m pěšky), kam se všichni vypraví za živými sovami do jejich „domova“. Pomocí nahrávek hlasů se budeme snažit je přilákat na dohled. Předpokládané zakončení v 18.30-19 hodin, jednotné vstupné 30 Kč, doporučujeme vhodné oblečení a obutí pro pobyt venku.
Místo konání | Přerov. Bezručova 10, 750 02 Přerov.
Pořádá | ORNIS - ornitologická stanice, Muzeum Komenského v Přerově, http://www.ornis.cz/ Martin Vymazal, Martina Hrazdirová
e-mail: ornis@prerovmuzeum.cz  tel.: 581 219 910  

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist