http://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/swap-zbavte-se-veci-navic-mate-na-vic-2-dny-magazin-about
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

SWAP: zbavte se věcí navíc, máte na víc! 2 dny! + magazín about

17. března 2018 (sobota) 09:00 - 18. března 2018 (neděle) 18:00 Praha
Dílny a workshopy, Festivaly a slavnosti, Ostatní
SWAP UDÁLOST JARA 2018! REGISTRACE NUTNÁ.

DORAŽ - PŘINES - VYMĚŇ - ODNES + PŘEDNÁŠKA A WOKSHOPY S NOVÝM MAGAZÍNEM ABOUT + JÍDLO + UKÁZKA UPCYCLINGU + 2 DNY NA VÝBĚR!

Výměna nevhodných dárků, dobrého oblečení, skvělých knih, zachovalých potřeb do domácnosti. Ty lyže na vás padají v kumbálu? Ten kabát vám nikdy neseděl? Ty extravagantní kalhoty už nikdy na sebe nevezmete? Tak to nechte už plavat ve SVĚTĚ-HUB o víkendu, v moři stále dobrých a sloužících věcí! Třeba zase někdo přinese něco, co oceníte a potřebujete vy! Přijďte s námi strávit smysluplný víkend do SVĚT–HUB, navíc tentokrát část výtěžku darujeme organizaci Obědy do škol!

▶POZOR: abychom zajistili příjemnou atmosféru a přehlednost všech věcí na výběr, rozhodli jsme se tento termín SWAPu vypsat dva termíny, vyberte si tedy jestli chcete přijít v sobotu nebo v neděli. Můžeme tak kontrolovat množství lidí a zaručit skvělou atmosféru! Na swap je nutné se REGISTROVAT.

♥♥♥ REGISTRACE NA SWAP ♥♥♥
TERMÍN 17.BŘEZNA SOBOTA: goo.gl/Cnv3eg <KLIK
TERMÍN 18.BŘEZNA NEDĚLĚ: goo.gl/nXpFXp <KLIK
▶▶▶vyberte si jen jeden termín - vždy 9:00-18:00 a polední pauza 12:30-13:30 : : JAK SWAP FUNGUJE : : 9:00 - 18:00
Zaregistrujete se a pak přinesete oblečení, doplňky, bižuterii, menší potřeby a předměty do domácnosti a odnést si můžete cokoliv, co potřebujete či se vám líbí ZDARMA. Počet kusů není nijak omezen, podmínkou je přinést FAJN VĚCI A PŘEČÍST SI ZÁSADY SWAPERA (dole). VĚCI, CO MOHOU KRÁSNĚ SLOUŽIT DÁL přijímáme průběžně během akce.

: : ZÁSADY OSTŘÍLENÉHO SWAPERA : :
1)Ví, že lokální přímá výměna je nejšetrnější a nejúčinnější způsob ekologického získávání věcí.
2)Na výměnu nosí jen věci v dobrém stavu a čisté, takové, které by třeba daroval i svým přátelům.
3)Jeho záměrem je udělat radost ostatním a zbavit se věcí smysluplně. Je spokojený, když jeho věci mohou i nadále sloužit ostatním.
4) Ze swapu si odnáší věci, které mu činí radost nebo je potřebuje pro sebe a své nejbližší-v množství, které sám unese.
5) Je ohleduplný k ostatním, vrací věci na svá místa, zachová klid i v tlačenici a usmívá se na své okolí.
6) Swap bere jako zábavu a při každém swapu si zažije pořádnou dávku adrenalinu.

: : JÍDLO : : celý den
Celý den bude zajištěné drobné jídlo s láskou a udržitelně připravené, detaily brzy

: : : : WORKSHOP UPCYCLING : :
S Koshiless jak si vyrobit tašku bez použití jehly! V SOBOTU 12:30-13:30 - vstup zdarma - registrace spustíme během týdne. Jako dárek za absolvování workshopu dostane nový magazín about, kde najdete návod, jak na swapy a mnoho dalšího.
Na místě si můžete prohlédnout "upcyckling" v praxi po celu dobu: originální tašky RELU Lucky Poubové z odolného papíru!

: : PŘEDNÁŠKA : :
Úvod do metody KonMari v NEDĚLI OD 18:30 - vstup zdarma - registrace spustíme během týdne. Z absolventů přednášky vylosujeme výherce nového magazínu about.

: : ABOUT : :
Nový magazín about vyjde 15.března a bude k dostání na stáncích a najdete tam mimo jiné návod, jak na swapy, novinky z tvorby českých fashion designerů, příběhy inspirativních lidí i další diy tipy.

: : ZERO WASTE : : od teď napořád
Akce navazuje i na konferenci Bezobalu o Zero Waste, která proběhla 7.června 2016 v NTK a na sérii Zero Waste workshopů v coworkingovém prostoru SVĚT-HUB. Pro ty, co ještě netuší: Zero Waste životní styl je o prevenci vzniku odpadů a s tím také souvisí používaní a využívání věcí z druhé ruky. Proto vás srdečně zveme na tento SWAP!

: : NEZAPOMEŇTE : :
Nenakupováním, tříděním, recyklací a posíláním věcí dál šetříme energii, planetu a prodlužujeme životní cyklus výrobků. Děkujeme, že v tom jedete s námi.

: : A CO SE ZBYLÝMI VĚCMI, KTERÉ SI NIKDO NEODESE? : :
Z minulých SWAPŮ jsme věci darovali sestrám boromejkám nebo POTEXU, tentokrát volíme opět Potex a Moment Praha

Vstupné: s na místě zakoupeným originálním odznakem v hodnotě 100 Kč

ORGANIZÁTOŘI SI VYHRAZUJÍ PRÁVO PUSTIT DOVNITŘ JEN SLUŠNÉ SWAPERY, KTEŘÍ SE CHOVAJÍ DLE PŘÍSLUŠNÝCH MORÁLNÍCH ZÁSAD! :)

AKCI POŘÁDAJÍ :
https://www.facebook.com/udrzitelnechic/?fref=ts
http://www.svet-hub.cz/
http://bezobalu.org/
http://www.recyklujemetextil.cz/
http://www.moment-ops.cz/
https://incien.org/cirkularni-ekonomika/
https://www.facebook.com/aboutcasopis/

ENGLISH SUMMARY:
Come to swap your things - just bring clothes or useful objects that you dont need anymore and take whatever you like. You dont even need to bring anything. Extras: there will be picnic and music too!
If you need any more info, write us!
Místo konání | Praha 2. Svět-Hub, Slovenská 21, 120 00 Praha 2.
Pořádá | Svět HUB, http://www.svet-hub.cz/ e-mail: info@svet-hub.cz 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist