http://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/syn-pouste-cestovatel-a-fotograf-alois-musil-1868-1944
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Syn pouště – Cestovatel a fotograf Alois Musil (1868–1944)

21. února 2018 (středa) 10:00 - 7. března 2018 (středa) 18:00 Praha
Výstavy a veletrhy
Vstupné zdarma.

Výstava Syn pouště představuje unikátní výběr fotografií světoznámého orientalisty, cestovatele a spisovatele prof. ThDr. Alois Musila, dr. h. c., z přelomu 19. a 20. století. Jeho fotografie z cest po Orientu zasluhují pozornost, jsou totiž osobitým obrazovým zápisníkem vědce, který je pořizoval především pro dokumentační účely; teprve posléze posloužily jako ilustrace jeho četných knih a pojednání. Dílo A. Musila, které plně náleží do vizuální interpretace Blízkého východu, zachycuje daná území na prahu změn 20. století.

DOPROVODNÝ PROGRAM
1. března a 12. dubna 2018, 16:30

Komentovaná prohlídka pro veřejnost
Autoři výstavy z Akademické společnosti Aloise Musila a Orientálního ústavu AV ČR vás provedou výstavou a blíže seznámí s osobností orientalisty Aloise Musila.

Více informací na webové stránce pořadatele.
Místo konání | Praha Galerie Věda a umění, Národní 3, 110 00 Praha 1.
Pořádá | Akademická společnost Aloise Musila a další, http://www.aloismusil.cz/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist