http://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/tentokrat-na-setkani-priznivcu-prirody-karlovarska-o-lesich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Tentokrát na Setkání příznivců přírody Karlovarska o lesích

21. října 2016 (pátek) 16:00 - 19:00 Karlovarský kraj
Přednášky a diskuse
V pátek 21. října od 16:00 se můžete těšit na již pátý podvečer s přednáškami o přírodě Karlovarska tentokrát s tématem “LESY”. Setkání příznivců přírody Karlovarska se koná v budově Krajské knihovny Karlovy Vary, sál Dvory. Poslechněte si povídání o našich lesích rozmanitého charakteru a z různých úhlů pohledu, možná budete sami překvapeni… Podělte se s námi o svá vlastní pozorování a zážitky z lesního prostředí. První blok přednášek začíná od 16:00, po přestávce s drobným občerstvením navazuje druhý blok presentací, který končí do 19:00. V prvním příspěvku od Jaroslava Vojty se dozvíte, jak se v lidmi opuštěné krajině příroda vrací k prapůvodním pralesům. Jiný příběh je rozrůstání lesa na vrchovišti v Krušných horách v podání Patrika Barocha. A Vít Tejrovský vám představí novinky z lesa a jeho obyvatelstvo. V druhé části setkání se s Vladimírem Melicharem se zamyslíte nad tím, jak je to s ochranou našich lesů. Jiří Skřivánek ukáže milovanou i nenáviděnou jedli a možná se dozvíte, jaký ji čeká osud. Na závěr se retrospektivně se Stanislavem Wieserem vrátíme obrazově k lesním porostům v průběhu posledního půlstoletí.
Vstup na akci, která je již tradičně pořádána ve spolupráci s Krajskou knihovnou Karlovy Vary, je zdarma. Na setkání s vámi se těší organizátoři akce AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les, Muzeum Karlovy Vary, ČSOP Kladská, Karlovarský kraj a další partneři.
Místo konání | Karlovy Vary Krajská knihovna Karlovy Vary, sál Dvory
Pořádá | Správa CHKO Slavkovský les, http://slavkovskyles.ochranaprirody.cz/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist