http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-biofarma-zatec-hleda-spolu-farmare-pro-ekofarmu-na-biozeleninu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

PR článek

Biofarma Žatec hledá spolu-farmáře pro ekofarmu na biozeleninu

22.7.2013 14:01 (Biofarma Žatec)
Biofarma Žatec
Biofarma Žatec
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Biofarma Žatec hledá spolu-farmáře s podílem na výnosech farmy. Zájemci nabízí dlouhodobou spolupráci a příležitost žít a pracovat na biofarmě, spolupodílet se na výsledcích hospodaření, mnohému se naučit a naopak možnost předat i vlastní zkušenosti nebo navázat nové kontakty s podobně smýšlejícími lidmi.
 

Biofarma Žatec se specializuje na pěstování bio-zeleniny a bio-ovoce. Farma se nachází přímo v Žatci a tvoří ji zrekonstruovaný dům a přilehlé, zhruba hektarové pole s velmi úrodnou půdou a dostatkem kvalitní vody.

Ručně sklizenou zeleninu farma dodává v bedýnkách do několika odběrných míst jednou týdně. Obsah bedýnek se mění podle sezónní nabídky biozahrady. Odběratelé se hlásí k odběru prostřednictvím internetového programu.

Cílem farmy je nejen vypěstovat zeleninu v bio kvalitě, ale zároveň obnovit v půdě živiny a potřebné prvky (bez chemie), čehož dociluje vhodným zeleným hnojením, přírodními jíchami apod. Respekt k přírodě a ke zdraví je tedy samozřejmostí.

Po spolu- farmáři Biofarma Žatec požaduje trestní bezúhonnost, pozitivní vztah k přírodě, pracovitost, schopnost komunikovat a spolupracovat s lidmi, zodpovědnost, spolehlivost, znalost práce na PC, řidičské oprávnění B. Dovednost práce s malotraktorem a jinou technikou je výhodou.

Nástup je možný po konzultaci s farmářem na e-mailu r.kalivoda@centrum.cz a romidoub@seznam.cz.

Více informací o farmě najdete na: www.biofarma-zatec.cz

tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist