http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-setkani-s-prirodou-desaty-rocnik-exkurzi-po-prirode-je-tu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

PR článek

Setkání s přírodou – desátý ročník exkurzí po přírodě je tu

5.6.2017 09:26 (NET4GAS)
Exkurze jsou určeny všem – od dětí po vášnivé přírodovědce.
Exkurze jsou určeny všem – od dětí po vášnivé přírodovědce.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ČSOP
Letošní Setkání s přírodou, série exkurzí pro veřejnost, které pořádá Český svaz ochránců přírody, proběhne 9. - 18. června. Tato kampaň je věnována všem, kteří rádi poznávají přírodu. Zasvěcení průvodci návštěvníky provedou zajímavými místy naší přírody, kde se jim budou snažit předat své znalosti týkající se jak místa konkrétně, tak i jejich zkušeností s ochranou přírody. Exkurze jsou určeny všem – od dětí po vášnivé přírodovědce. Stačí si jen vybrat. Desátý ročník nabízí 16 exkurzí v 9 krajích ČR, všechny exkurze budou jako vždy zdarma.
 

A co vás letos čeká? Například se budete mít možnost podívat na to, jak si tři roky po revitalizaci tvoří říčka Stropnička sama své koryto a jak se příroda navrací do upravené nivy. V rámci 18. ročníku kosení orchidejových luk v Malé Vrbce si kromě samotné akce s jarmarkem a cimbálovou hudbou bude možné projít okolí kosené louky a dozvědět se více o místní květeně. Výlet na kole po Rokycansku bude zaměřen na čápy, projedete místa s jejich tradičním výskytem a dozvíte se víc o jejich životě. Neméně zajímavá bude i exkurze do pískoven v okolí Grábštejna, na vytěžená místa, kde se postupně tvoří nové cenné biotopy.

Seznam všech akcí a jejich program najdete na stránkách www.setkanisprirodou.cz.

Kampaní Setkání s přírodou chce Český svaz ochránců přírody (ČSOP) každoročně lidem ukázat, že příroda není cosi vzdáleného a tajuplného, že její nesmírné hodnoty a vzácnosti mohou být i takřka za našimi ploty. Generálním partnerem ČSOP je společnost NET4GAS, díky jejímuž programu NET4GAS Blíž přírodě byly některé z nabízených lokalit zpřístupněny veřejnosti.

tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist