http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/c-budejovice-chteji-zridit-sit-dobijecich-mist-pro-elektromobily
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

České Budějovice chtějí zřídit síť dobíjecích míst pro elektromobily

17.11.2016 22:00 | Č. BUDĚJOVICE (ČTK)
Podle zástupců vedení magistrátu podobná síť chybí a ve městě je jen pár veřejných míst, kde lze baterii do elektromobilu dobít.
Podle zástupců vedení magistrátu podobná síť chybí a ve městě je jen pár veřejných míst, kde lze baterii do elektromobilu dobít.
České Budějovice plánují zřízení sítě míst na dobíjení elektromobilů. Tento krok má mimo jiné vést ke zvýšení počtu ekologických automobilů ve městě. Podle zástupců vedení magistrátu podobná síť chybí a ve městě je jen pár veřejných míst, kde lze baterii do elektromobilu dobít. Novinářům to řekl náměstek primátora František Konečný (ANO).
 

"Pro majitele elektromobilů budu navrhovat i zvýhodnění při parkování jak v centru města tak v jiných částech. To by se mělo týkat ale skutečně jen elektromobilů a ne hybridních motorů nebo motorů na CNG," uvedl Konečný. Dodal, že síť veřejných dobíjecích stanic viděl třeba v Norsku.

Město se pokusí na projektu spolupracovat s jinými subjekty. Hodlá například kontaktovat energetické společnosti ČEZ nebo E.ON. Konečný uvedl, že elektromobily mají několik výhod. Tou nejvýraznější je jejich šetrnost k životnímu prostředí, protože neprodukují žádné škodlivé emise. "Navíc chceme podpořit tento trend, který má budoucnost a je šance využít evropských zdrojů na podporu takových projektů," řekl Konečný.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist