http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/c-budejovice-schvalily-podil-na-likvidaci-nelegalni-skladky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

České Budějovice schválily podíl na likvidaci nelegální skládky

24.9.2016 12:15 | ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK)
České Budějovice se budou finančně podílet na likvidaci nelegální skládky v Hůrách. Schválili to na zasedání zastupitelé města. Náklady na odstranění skládky v obci poblíž Českých Budějovic, kterou loni zasáhl požár, činí přibližně osm milionů korun. Z 80 procent likvidaci uhradí dotace od Státního fondu životního prostředí. Skládka představuje jednu z největších ekologických zátěží v regionu.
 

"Jihočeský kraj zjišťoval, jaké jsou reálné možnosti na získání financí na tento projekt. Žádost o grant mohl podat Jihočeský kraj nebo obec s rozšířenou působností, což nejsou Hůry. Vzal to na sebe Jihočeský kraj, který o dotaci zažádal," uvedl dnes na zasedání zastupitelstva náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola.

Obec Hůry zaplatí za likvidaci milion korun, České Budějovice a Jihočeský kraj uhradí částky po přibližně 300.000 korun. "Jsem rád, že tímto způsobem obci Hůry pomůžeme," uvedl dnes opoziční zastupitel a poslanec Jan Zahradník (ODS).

Nelegální skládku, na níž se nachází přibližně 6000 tun odpadu, loni v srpnu zasáhl požár, který hasiči likvidovali několik dní. Podle vyšetřování objekt někdo úmyslně zapálil. Na skládku vozila materiál zkrachovalá firma z Německa a chtěla s ním dále obchodovat. Šlo například o staré koberce, pneumatiky nebo plasty. Odstraňování ekologické zátěže z Hůr začalo před několika dny a mělo by trvat dva až tři měsíce.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist