http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cizp-ulozila-firme-pokutu-za-skladovani-ropnych-kalu-v-h-kralove
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

ČIŽP uložila firmě pokutu za skladování ropných kalů v H. Králové

10.8.2016 10:34 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila pokutu 300 000 korun firmě Hydrogeologie Chrudim, která ve svém Dekontaminačním a recyklačním středisku Dekos v Hradci Králové roky skladovala nebezpečné odpady v rozporu s provozním řádem. Kromě pokuty inspektoři ČIŽP uložili firmě, aby odpady odstranila, což již společnost učinila. ČTK o tom informovala Jana Jandová z inspekce. Firma s uložením pokuty nesouhlasí a ve věci podává na inspekci správní žalobu, řekl ČTK jednatel společnosti Jan Taranza.
 

"Prokázali jsme, že společnost minimálně 15 let skladovala 205 tun nebezpečných ropných kalů," uvedl ředitel královéhradeckého inspektorátu ČIŽP Lukáš Trávníček. Jednatel firmy ale řekl, že společnost přijímala odpady, které měla povolené. "Celé je to neuzavřená záležitost, tu pokutu do doby rozhodnutí soudu platit nebudeme," řekl Taranza.

Podle inspekce firma několik dalších desítek tun ropných látek vylila na zeminu procházející dekontaminací. "Na tomto vrcholu ve výšce přibližně čtyři metry tak vznikla improvizovaná jímka, v níž byly nebezpečné odpady po léta skladovány a částečně do zemin vsakovaly," uvedl ředitel Trávníček. Podle inspektorů také v dekontaminačním středisku docházelo k mísení přijímaných odpadů v rozporu s provozním řádem.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist