http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cizp-ulozila-firme-v-brne-pokutu-za-neopravneny-vykup-elektra
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

ČIŽP uložila firmě v Brně pokutu za neoprávněný výkup elektra

11.8.2016 13:58 | BRNO (ČTK)
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila pokutu 100 000 korun brněnské firmě MBBL, jejíž sběrna v Karlově ulici podle ČIŽP neoprávněně vykupovala dosluhující elektrozařízení. Provozovatel sběrny se proti pokutě odvolal, ministerstvo životního prostředí však odvolání zamítlo a rozhodnutí ČIŽP potvrdilo, uvedla Jana Jandová z inspekce.
 

Sběrna přijímala například mikrovlnné trouby, skelety lednic, pračky, videorekordéry, pevné disky nebo počítačové zdroje. "Porušila tím zákon o odpadech, protože nebyla provozovatelem místa zpětného odběru těchto odpadů," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně Jindřich Mikeš.

Inspektoři také zjistili, že v rozporu s provozním řádem sběrna vykoupila i kanálové mříže a poklopy od kanálů od fyzické osoby, což je zakázáno.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist