http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cizp-ulozila-pokutu-firme-z-trutnova-za-chybne-nakladani-s-odpady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

ČIŽP uložila pokutu firmě z Trutnova za chybné nakládání s odpady

16.8.2016 10:40 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila pokutu 150 000 korun firmě Tyco Electronics EC Trutnov za to, že nedodržovala zákonné předpisy při nakládání s odpady včetně nebezpečných. ČTK o tom informovala Jana Jandová z inspekce. Firma, která vyrábí elektrotechnické součástky a systémy, se podle inspekce proti sankci neodvolala a pokuta nabyla právní moci.
 

Firma podle inspektorů shromažďovala některé odpady bez důsledného třídění. Do stejných nádob ukládala jak nebezpečné odpady z výroby, tak běžné odpady, které by při lepším nakládání s nimi bylo možné ještě využít. "Přitom základní zákonnou povinností původce odpadů je třídit. Kvůli nedodržování předpisů došlo k tomu, že i dále využitelné odpady jako papír, kovy či plasty byly znečištěny příměsí nebezpečných odpadů. Tím se z nich fakticky nebezpečné odpady i staly," uvedl ředitel oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové Lukáš Trávníček.

Inspekce také odhalila, že některé nebezpečné odpady nebyly označené a místa, kde se s nimi nakládalo, nebyla označena takzvanými identifikačními listy nebezpečných odpadů. Při kontrole přišli inspektoři také na chyby ve vedení evidence odpadů a na nesrovnalosti ve zpracování ročních hlášení o odpadech.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist