http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/deti-se-v-novem-ekocentru-v-zoo-chleby-blize-seznami-se-zviraty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Děti se v novém ekocentru v Zoo Chleby blíže seznámí se zvířaty

6.8.2016 11:11 | CHLEBY (ČTK)
Soukromá zoologická zahrada Chleby na Nymbursku dnes otevřela nové ekocentrum, v němž se mohou děti blíže seznámit se zvířaty. Mohou je vyndat z terárií a položit na stůl, prohlížet, hladit a povídat si o nich s učitelem. Centrum slouží jako učebna pro děti, ale mimo výuku sem mohou i běžní návštěvníci.
 

"Děti si mohou vybrat asi z dvaceti programů. Jsou tu zvířata od ptáků přes savce až po hmyz," řekl ČTK ředitel zoo René Franěk. Na stůl, kterému se s nadsázkou přezdívá týrací, si děti mohou vyndat například krajtu, ještěrku, ježka či králíka a mohou si podle Fraňka povídat s pedagogem třeba o tom, proč má králík dlouhé uši a had šupiny.

Součástí centra je učebna, kde se probírá teorie a promítá. V další místnosti, která je stylizována do podoby staré školní třídy, jsou škamna, nápis Volksschule (základní škola) a obrázky Zdeňka Buriana. V centru je i akvárium s rejnoky a mořskými rybami.

Obecně prospěšná společnost Zoo Chleby je jedna z nejmenších zoologických zahrad v zemi. Její první část vznikla v roce 1997, druhá se začala budovat v roce 2013. Podle Fraňka by zahrada měla již brzy představit návštěvníkům nová vzácná zvířata - opice druhu langur duk, jichž je na světě jen kolem tisícovky, v zajetí žijí výjimečně a jejich chov je náročný. "Bude to jediná chovná skupina mimo tropickou domovinu," dodal Franěk.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist