http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ek-by-mela-vydat-povoleni-k-podpore-zelene-energie-v-cr
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Evropská komise by měla vydat povolení k podpoře zelené energie v ČR

28.11.2016 03:04 | BRUSEL (ČTK)
Kvůli chybějícímu schválení EK odmítal ERÚ podporu řadu měsíců vypsat už loni. Vypsal ji až na základě nařízení vlády těsně před koncem roku
Kvůli chybějícímu schválení EK odmítal ERÚ podporu řadu měsíců vypsat už loni. Vypsal ji až na základě nařízení vlády těsně před koncem roku
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Evropská komise by dnes měla vydat povolení k podpoře většiny obnovitelných zdrojů energie v Česku. Minulou středu o tom informovalo české ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). EK ale termín nepotvrdila. Souhlasem komise podmiňoval výplatu peněz český Energetický regulační úřad (ERÚ).
 

Podle MPO by nyní měly podporu získat zdroje, jejichž provozovatelé mají příští rok nárok zhruba na 37 miliard korun. Jde o převážnou většinu ze zdrojů, které dosud takzvanou notifikaci neměly. Bez schválení naopak zřejmě zatím zůstanou zařízení na kombinovanou výrobu elektřiny a tepla (KVET). Resort uvedl, že objem zdrojů, které notifikaci zatím nedostanou, je na úrovni dvou až tří miliardy korun.

Kvůli chybějícímu schválení EK odmítal ERÚ podporu řadu měsíců vypsat už loni. Vypsal ji až na základě nařízení vlády těsně před koncem roku. Výplatu umožnil během nepřítomnosti předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové tehdejší místopředseda úřadu Jan Nehoda, jehož pak Vitásková odvolala z funkce. Vitásková už dříve uvedla, že většina podpory, která byla letos dosud vyplacena, byla vyplacena nezákonně.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist