http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ek-zavadi-antidumpingova-cla-na-3-cinske-vyvozce-solarnich-panelu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Evropská komise zavádí antidumpingová cla na 3 čínské vývozce solárních panelů

23.8.2016 09:48 | BRUSEL (ČTK)
Podniky byly součástí skupiny čínských exportérů solárních panelů, kteří se v roce 2013 s Evropskou komisí dohodli na dodržování minimální ceny
Podniky byly součástí skupiny čínských exportérů solárních panelů, kteří se v roce 2013 s Evropskou komisí dohodli na dodržování minimální ceny
Evropská komise dnes znovu uvalila antidumpingová cla na tři čínské vývozce solárních panelů. Exportéři podle ní porušili podmínky dohody, která jim zakazuje prodávat zboží levněji než za stanovenou minimální cenu. Opatření se týká firem Osda Solar, Qixin Solar Electrical Appliance a Shandong Linuo Photovoltaic Hi-Tech.
 

Tyto podniky byly součástí skupiny čínských exportérů solárních panelů, kteří se v roce 2013 s Evropskou komisí dohodli na dodržování minimální ceny.

Komise nyní dospěla k závěru, že trojice podniků podmínky dohody porušila, což znamená automatické zavedení antidumpingových cel na jejich export z Číny, uvedla agentura Reuters.

Dohodě z roku 2013 předcházelo uvalení předběžných antidumpingových cel, čímž Evropská komise reagovala na stížnosti evropských výrobců solárních zařízení. Ti obvinili čínské firmy, že na evropském trhu prodávají solární panely pod výrobními náklady.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist