http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/firma-z-novojicinska-dostala-pokutu-za-znecistovani-ovzdusi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Firma z Novojičínska dostala pokutu za znečišťování ovzduší

30.5.2017 11:15 (ČTK)
Společnost UPIA International ze Studénky na Novojičínsku dostala od inspektorů České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 140.000 korun za opakované znečišťování ovzduší. Povolené limity překračovala několikanásobně několik měsíců loňského roku. ČTK to dnes řekl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Ostravě Karel Kozubek.
 

"Inspektoři z oddělení ochrany ovzduší prokázali, že v období od srpna do listopadu 2016 společnost opakovaně neplnila emisní limit pro tuhé znečišťující látky vypouštěné do ovzduší," uvedl. V provozovně firmy se podle něj termickým čištěním odstraňují nánosy barev ze závěsů používaných v lakovnách plastových autodílů. "Překročení limitu jsme zjistili v 95 případech. Několikrát došlo k překročení limitu pětinásobně, jednou byl dokonce limit překročen šestinásobně," uvedl Kozubek.

ČIŽP podle něj firmu pokutovala už v minulosti. "Při kontrole v polovině roku 2015 jsme zjistili, že toto čisticí termické zařízení společnost UPIA provozovala bez povolení Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Za to jsme jí uložili pokutu 95.000 korun," řekl s tím, že později firma povolení krajského úřadu získala.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist