http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-pokracuji-v-likvidaci-pozaru-v-brne-skoda-je-30-mil-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Hasiči pokračují v likvidaci požáru v Brně, škoda je 30 milionů

15.9.2016 07:56 | BRNO (ČTK)
Hasiči dnes budou pokračovat v likvidaci následků požáru komplexu na výrobu a skladování matrací v Brně-Černovicích. V noci ještě museli dohašovat zbytky požáru na některých místech, řekl dnes v 07:30 mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Hasiči zatím odhadli škodu na 30 milionů korun.
 

Požár vypukl v areálu společnosti BPP v noci na středu. Nebylo potřeba nikoho evakuovat, protože v továrně v noci nebyli lidé. Požár zasáhl výrobní a skladovací prostory propojených objektů, kde se propadly nosné konstrukce hal. Hasičům se podařilo zachránit administrativní objekt. Po celodenním hašení začala ve středu odpoledne těžká technika rozebírat zřícené stavby. "Demoliční práce probíhaly na místě i v noci, dnes ráno se rozhodneme, jaký bude další postup," uvedl Mikoška.

Podle něj by zatím lidé v nejbližší okolí požáru neměli větrat. Pokračuje monitoring ovzduší na území města Brna. Zatím nebyly naměřeny žádné životu nebezpečné hodnoty.

Podle obchodního zástupce společnosti BPP Jana Dudy v areálu pracuje zhruba 45 lidí. "Příčinu požáru nevíme, bude se to teprve zkoumat, údajně několik týdnů," řekl ve středu ČTK Duda. Vše je podle něj pojištěné.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist