http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-sundavali-ze-stromu-na-zizkove-pulmetroveho-leguana
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Hasiči sundávali ze stromu na Žižkově půlmetrového leguána

4.7.2016 16:42 | PRAHA (ČTK)
Pražští strážníci a hasiči zažili kuriózní výjezd. Ze stromu na Žižkově sundávali půlmetrového leguána. Zvíře skončilo v útulku pro opuštěná zvířata v Dolních Měcholupech. Informoval mluvčí pražské městské policie Jan Čihák.
 

Plaz se v pátek večer vyhříval na stromě v Kolínské ulici v Praze 3. "Protože se zvíře nacházelo asi ve třímetrové výšce, pracovníci odchytu požádali o pomoc hasiče. Ti následně zvíře ze stromu sundali a předali ho odchytové službě," uvedl mluvčí. Leguán nyní čeká v útulku na svého majitele.

Kuriózní výjezdy nejsou u městské policie neobvyklé. Jsou známy případy, kdy strážníci po sídlišti honili stádo ovcí, chytali klokana nebo zachraňovali majitelku panelákového bytu před jedovatým hadem. Všechna zvířata, ke kterým se nepřihlásí majitel, naleznou azyl v útulku.

tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist