http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kovoplast-dostal-od-cizp-pokutu-provozoval-lakovnu-bez-povoleni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Kovoplast dostal od ČIŽP pokutu, provozoval lakovnu bez povolení

1.7.2016 11:39 | CHLUMEC N.C. (ČTK)
Strojírenská společnost Kovoplast z Chlumce nad Cidlinou na Hradecku dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 150 000 korun za to, že tři roky provozovala lakovnu, smaltovnu a odmašťování bez povolení. Firma už o povolení provozovat tyto zdroje znečišťování ovzduší požádala, krajský úřad o něm zatím nerozhodl. ČTK o tom informovala ČIŽP. Pracovnice Kovoplastu ČTK sdělila, že v podniku není nikdo kompetentní, kdo by se k pokutě mohl vyjádřit.
 

"Při kontrole jsme také zjistili, že provozovatel neprovádí měření emisí těkavých organických látek na výstupu z lakovny, ani měření tuhých znečišťujících látek ze čtyř smaltovacích boxů," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové Lukáš Trávníček. Firma tak neprokázala schopnost těchto zdrojů plnit emisní limity. Inspektoři podle Trávníčka také přišli na vážné nedostatky v provozní evidenci lakovny a neplnění ohlašovacích povinností pro provozy smaltování a odmašťování.

Výrobní sortiment Kovoplastu je poměrně široký. Společnost vyrábí ruční čerpací techniku, televizní antény, trezory, kamna a zpětná zrcátka a držáky pro automobily. Ve firmě pracuje přes 80 lidí. Loni podnik vykázal tržby 81 milionů korun a vytvořil čistý zisk 2,9 milionu korun.

Hradecký inspektorát ČIŽP loni na východě Čech provedl 1491 kontrol a za zjištěné nedostatky uložil 268 pokut dohromady za téměř deset milionů korun. Nejvíce pokut bylo v Královéhradeckém a Pardubickém kraji uloženo v oblasti odpadů.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist