http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lg-chem-postavi-v-polsku-tovarnu-na-baterie-pro-elektromobily
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

LG Chem postaví v Polsku továrnu na baterie pro elektromobily

6.10.2016 18:28 | VARŠAVA (ČTK)
Jihokorejská společnost LG Chem investuje 1,3 miliardy zlotých (přes osm miliard Kč) do výstavby nové továrny na výrobu baterií pro elektromobily v Polsku. Oznámilo to polské ministerstvo hospodářství.
 

Nová továrna vytvoří kolem 700 pracovních míst. Závod bude od roku 2019 vyrábět více než 100.000 baterií pro elektromobily ročně, napsala agentura Reuters.

Polské ministerstvo hospodářství dnes rovněž uvedlo, že od začátku letošního roku přilákalo celkem 185 investičních projektů v hodnotě přes 5,8 miliardy zlotých (36,4 miliardy Kč). Tyto projekty by měly vytvořit více než 12.000 nových pracovních míst.

Polské ministerstvo energetiky minulý měsíc oznámilo, že Polsko chce mít do roku 2025 na svých silnicích milion elektromobilů, aby snížilo emise pocházející z dopravních prostředků. Dodalo, že využívání elektromobilů podpoří daňovými úlevami i dalšími pobídkami.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist