http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-do-18-a-nad-70-let-v-u-hradisti-za-odpad-platit-nebudou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Lidé do 18 a nad 70 let v Uherském Hradišti za odpad platit nebudou

6.12.2016 15:19 | UH. HRADIŠTĚ (ČTK)
Děti a mladí lidé do 18 let a senioři nad 70 let v Uherském Hradišti za svoz komunálního odpadu platit nebudou. Novinářům to řekl starosta Stanislav Blaha (ODS). Výše poplatku, 500 korun, se pro ostatní obyvatele nemění. Město oproti letošnímu roku kvůli nově přijatým opatřením vybere asi o 2,7 milionu korun méně.
 

Nová pravidla, která budou platit od ledna příštího roku, zahrnuje obecně závazná vyhláška. V pondělí ji schválili zastupitelé. Ve městě dosud neplatily za odpad děti do jednoho roku, pro poplatníky od jednoho roku do 18 let platila poloviční sazba, tedy 250 korun. Senioři neměli v Uherském Hradišti úlevu žádnou.

"Pokračujeme tím v osvobození od poplatku pro co nejširší skupinu obyvatel," uvedl Blaha. Město podle něj výpadek nahradí díky vyšším příjmům z daní. Úspory přináší i třídění odpadu. Podle vedoucího ekonomického odboru radnice Vladimíra Mošťka město v příštím roce díky třídění odpadů očekává příjem 3,1 milionu korun.

ODS před volbami slibovala nulový poplatek za svoz odpadu pro všechny. Podle Blahy jsou však změny ve vyhlášce pro toto volební období po dohodě koaličních stran poslední. Ve městě vládne koalice ODS s hnutím KRUH, KDU-ČSL, TOP 09 a dvěma zastupiteli původně zvolenými za hnutí Zdravé Hradiště. Opozici tvoří ČSSD, hnutí ANO a KSČM.

Radnice má podle Mošťka v rozpočtu na příští rok na sběr a svoz netříděného komunálního odpadu vyčleněno 15,8 milionu korun. S penězi na provoz sběrných dvorů, likvidaci nebezpečných odpadů či černých skládek město v příštím roce na odpady vydá 22,3 milionu Kč. Podle Mošťka na poplatcích za odpad od obyvatel v roce 2017 vybere 8,5 milionu Kč.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VH

Vladimír Hošek

12.12.2016 13:09
Modří socani v Hradišti a ještě svoz organizují draho.
Odpovědět
reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist