http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-v-koline-si-budou-moci-vyzkouset-chuzi-po-bose-stezce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Lidé v Kolíně si budou moci vyzkoušet chůzi po bosé stezce

5.9.2016 10:20 | KOLÍN (ČTK)
Bosé stezky mají poskytovat chodidlům rozličnou škálu hmatových a stimulačních vjemů. Noze podle lékařů neprospívá dlouhé chození po tvrdém povrchu
Bosé stezky mají poskytovat chodidlům rozličnou škálu hmatových a stimulačních vjemů. Noze podle lékařů neprospívá dlouhé chození po tvrdém povrchu
Lidé v Kolíně si budou moci vyzkoušet chůzi po takzvané bosé stezce. Chodník, na němž se střídají povrchy z oblázků, písku, dřeva, štěrku a dalších materiálů, má být zpřístupněn do konce září za novou lávkou u workoutového hřiště. Stezka bude dlouhá 40 metrů a bude vhodná hlavně pro děti, řekl ČTK místostarosta Michael Kašpar (Změna pro Kolín).
 

"Bavili jsme se o tom, jestli bude kruhová, nebo bude vypadat trochu jako had. Vzhledem k tomu, že ten pozemek je tam trošku zkroucený a i řeka se tam kroutí, tak jsme nakonec vybrali tvar hada," uvedl místostarosta.

Bosé stezky mají poskytovat chodidlům rozličnou škálu hmatových a stimulačních vjemů a u dětí podporovat vývoj nožní klenby. Dětské noze podle lékařů neprospívá dlouhé chození po tvrdém povrchu, jako je dlažba měst či pevné podlahy v supermarketech. Naopak je dobré dětem v létě čas od času dopřát běhání naboso.

Bosé stezky podle webu bosaturistika.cz fungují třeba v Orlíku nad Vltavou, pražském Hloubětíně, Říčanech u Prahy, Starých Hamrech, Nových Hradech, Opavě nebo Prachaticích. Nedávno vznikl bosý chodník také v parku Maxe van der Stoela nedaleko pražských Hradčan.tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist