http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-odpadove-projekty-mohou-mesta-vedle-dotace-ziskat-pujcku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Na odpadové projekty mohou města vedle dotace získat půjčku

1.9.2016 15:38 | PRAHA (ČTK)
Obce, města i kraje, které chtějí v rámci operačního programu Životní prostředí (OPŽP) požádat o dotaci na projekty týkající se zpracování odpadu, mohou na ně dostat půjčku od Státního fondu životního prostředí. Fond na půjčky vyhradil 250 milionů korun. ČTK to sdělilo ministerstvo životního prostředí.
 

Příjem žádostí u obou výzev začíná dnes, u dotací na projekty v oblasti odpadového hospodářství končí 30. listopadu 2016 a u půjček 31. prosince 2018 nebo do vyčerpání vyhrazených peněz. Podle ministerstva lze podat žádost o půjčku s fixním úrokem od 0,45 procenta spolu s žádostí o dotaci z OPŽP, nebo dodatečně, nejpozději ale před schválením podkladů pro vydání rozhodnutí o poskytnutí dotace.

"Hlavní výhody půjček od Státního fondu životního prostředí spočívají především v jejich nízké a fixované úrokové sazbě po celou dobu splácení, ale také například v tom, že předčasné splacení půjčky nebo odložení splátek není svázáno s žádnými dalšími poplatky či sankcemi. Výhodou je i to, že úroková sazba odpovídá roční procentní sazbě nákladů," uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec.

Půjčka od fondu životního prostředí může být až do výše rozdílu mezi dotací z OPŽP, která je mezi 25 až 30 procenty, a celkovými výdaji na projekt. Nesmí ale přesáhnout sto procent nákladů. Žádat o půjčku mohou stejné subjekty jako o dotace OPŽP s výjimkou státních příspěvkových organizací a organizačních složek. Spolu s žádostí musí žadatelé doložit finanční historii za dvě uzavřená roční účetní období.

Více informací o půjčce je na http://www.sfzp.cz/sekce/845/1-vyzva/.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist