http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-ozdravne-pobyty-deti-z-ostravy-miri-z-fondu-pres-18-mil-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Na ozdravné pobyty dětí z Ostravy míří z fondu přes 18 milionu Kč

1.11.2016 10:57 | OSTRAVA (ČTK)
Na ozdravné pobyty dětí půjde z ostravského městského Fondu pro děti ohrožené znečištěným ovzduším 18,3 milionu korun. Děti ze 40 školských zařízení mohou za čerstvým vzduchem vycestovat až do konce dubna příštího roku.
Na ozdravné pobyty dětí půjde z ostravského městského Fondu pro děti ohrožené znečištěným ovzduším 18,3 milionu korun. Děti ze 40 školských zařízení mohou za čerstvým vzduchem vycestovat až do konce dubna příštího roku.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | TEREZA
Na ozdravné pobyty dětí půjde z ostravského městského Fondu pro děti ohrožené znečištěným ovzduším 18,3 milionu korun. Děti ze 40 školských zařízení mohou za čerstvým vzduchem vycestovat až do konce dubna příštího roku, řekla dnes mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.
 

"V letošním roce jsme z rozpočtu města dali do fondu znovu 15 milionů korun. V nejbližších dnech potom očekáváme přijetí daru ve výši milion korun od společnosti ArcelorMittal Ostrava. Společně s nevyčerpanými prostředky z minulého roku se částka ve fondu letos vyšplhala na rekordních 18,330.000 korun," řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová (ANO).

Přesto nemohlo město v plném rozsahu vyhovět všem žádostem. Celkem totiž dostalo od škol požadavky za téměř 30 milionů korun. "Příspěvky tak musely být kráceny, a to s výjimkou mateřských škol. Příspěvky jsme ale poskytli všem subjektům, které svou žádost doručily v termínu," doplnila Šebestová.

Školy z ostravských městských obvodů Radvanice a Bartovice, Slezská Ostrava, Michálkovice, Moravská Ostrava a Přívoz, Vítkovice a Mariánské Hory a Hulváky získaly podporu pro 80 procent žáků. Školy z ostatních obvodů obdržely příspěvek pro 47 procent žáků, pro něž prostředky požadovaly.

"Postup rozdělování finančních prostředků byl zvolen na základě požadavku komise životního prostředí rady města, která požadovala zohlednit kvalitu ovzduší v jednotlivých městských obvodech. Procentuální rozdělení je pak kompromisem mezi reálným předpokladem využití finančních prostředků a možnostmi Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší," vysvětlila Vojkovská.

Z fondu mohou být hrazeny náklady na ozdravné pobyty v délce minimálně 14 dnů v oblasti, která není zasažena smogovou situací. Peníze mohou sloužit na úhradu ubytování, stravování, dopravu, doprovodný program ozdravného charakteru, pojištění a poplatky. Celková výše prostředků, kterou mohou školy použít na jednoho žáka, se oproti minulému období zvýšila o 1500 korun na stávajících 6000 korun.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist