http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-plazi-v-jiznim-chile-se-naslo-70-uhynulych-velryb
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Na pláži v jižním Chile se našlo 70 uhynulých velryb

21.7.2016 07:41 | SANTIAGO (ČTK)
Asi 70 uhynulých velryb objevili místní rybáři na pláži na jihu Chile. Jde o stejné místo v Patagonii, kde v loňském roce vyplavilo moře více než 330 velryb. Loňský hromadný úhyn byl největší, o jakém zatím mořští biologové mají záznamy, napsala agentura AFP.
 

Podle zpráv o letošním úhynu zatím není jasné, o jaký druh velryb se jedná. Jejich velikost je ovšem menší než u velryb, které byly nalezeny loni. Vědci společně se zástupci národního úřadu pro rybolov budou nyní zkoumat, zda se na nejnovějším úhynu mohl nějakým způsobem podílet člověk.

V loňském případě odborníci nakonec za nejpravděpodobnější příčinu označili škodlivý fenomén zvaný „rudý příliv“, neboli kvetoucí mořské řasy.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist