http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-sukove-tride-v-pardubicich-vznikne-sirsi-chodnik-a-cyklostezka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Na Sukově třídě v Pardubicích vznikne širší chodník a cyklostezka

15.10.2016 12:08 | PARDUBICE (ČTK)
Na frekventované Sukově třídě v Pardubicích se o dva metry rozšíří chodník a rozdělí se na úsek pro chodce a pro cyklisty. Práce v centru města skončí ještě letos na podzim. Nyní je úsek zavřený. ČTK to řekl vedoucí oddělení majetku a investic Petr Janata z městského obvodu I. Projekt má dva a půl roku zpoždění. Alej nechá obvod vysadit příští rok.
 

"Bude zvolena bezpečnější varianta. Původně chodník fungoval jako smíšený provoz chodců i cyklistů. Po rekonstrukci bude rozdělen na samostatný chodník pro chodce a samostatnou cyklostezku pro cyklisty," vysvětlil Janata.

Obvod chtěl začít s opravou dřív, ale neměl kompletní dokumentaci. V původních projektových podkladech nebyly zahrnuté sondy, které zhodnotily stav podloží.

Stavební firma pro cyklostezku postaví živičný povrch, úsek pro chodce bude z žulové mozaiky, stejným materiálem naváže na chodník vedoucí z historické části města. Dělníci také o dva metry zúží trávník, aby chodci a cyklisté měli víc prostoru.

Obvod dal již předloni vykácet alej, protože javory napadly dřevokazné houby. Stromy nahradí jinan dvoulaločný. Vybraný kultivar doroste do výšky zhruba osmi metrů. Stromy se vysází příští rok na jaře nebo na podzim. Obvod chce nejdřív dokončit stavební práce.

Výsadba stromů bude náročná, zhruba dva metry vysoké stromy bude nutné dobře ukotvit. "Tento kultivar dobře snáší sucho a mrazy až do minus 40 stupňů, neměl by zasahovat do trolejového vedení a osvětlení," řekla Kateřina Pešková z oddělení parky a stromy.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist