http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nakupni-centrum-v-olomouci-zaplnily-modely-podmorskych-obru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Nákupní centrum v Olomouci zaplnily modely podmořských obrů

5.9.2016 17:06 | OLOMOUC (ČTK)
K vidění je i sbírka čelistí a zubů žraloků
K vidění je i sbírka čelistí a zubů žraloků
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Do života v tajemných hlubinách světových oceánů můžou nahlédnout návštěvníci nové výstavy Obři oceánů, která byla zahájena v nákupních centru Galerie Šantovka v Olomouci. K vidění jsou několikametrové modely oceánských obrů a součástí výstavy je také interaktivní zóna. ČTK to řekl Petr Kratochvíl ze společnosti Shake marketing, která výstavu pod záštitou National Geographic Wild připravila.
 

V nákupním centru Galerie Šantovka je vystavena desítka oceánský obrů, mezi kterými nechybí několikametrové modely plejtváka obrovského, vorvaně, kosatky dravé, krakatice obrovské, žraloka či manty obrovské. "Na výstavě pracoval velký tým složený z umělců, špičkových řemeslníků i odborných poradců, aby všechny exponáty mohly být dokonalou kopií oceánských obrů a mohly sloužit i jako naprosto věrná učební pomůcka," uvedl Kratochvíl.

K vidění je i sbírka čelistí a zubů žraloků, jejíž součástí jsou čelisti žraloka tygřího či 18 centimetrů velký a několik milionů let starý zub z obřího pravěkého žraloka megalodona. V interaktivní zóně výstavy se návštěvníci můžou ponořit do podmořského světa v potápěčských virtuálních brýlích či se pomocí oceánské zvukové stěny zaposlouchat do zvuků desítek podmořských tvorů.

V nákupním centru Galerie Šantovka bude výstava "Obři oceánů" k vidění do 25. září a poté bude instalována v několika dalších městech v Česku i na Slovensku. "Jelikož jsme naši výstavu chtěli otevřít co nejširší veřejnosti, vybrali jsme si za výstavní prostory velká nákupní centra. Naše výstava tedy bude vždy bezplatná a zavítá do mnoha měst naší i Slovenské republiky, kde ji uvidí milióny návštěvníků," podotkl Kratochvíl.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist