http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/neznamy-vandal-zapalil-hmyzi-hotely-v-bohnicich-a-kobylisich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Neznámý vandal zapálil hmyzí hotely v Bohnicích a Kobylisích

28.7.2016 11:20 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Praha 8
Neznámý vandal zapálil hmyzí hotely v Praze 8. Nejprve lehlo popelem útočiště pro hmyz poblíž dětského hřiště U Pentlovky v Bohnicích, následně další u Ďáblického jezírka v Kobylisích. Informovala dnes radní pro životní prostředí Anna Kroutil (ANO). Případ řeší policie.
 

Místní radnice před časem pořídila celkem osm hmyzích hotelů, které slouží jako domov a místo pro rozmnožování hmyzu. V případě požáru v Kobylisích vyšetřovatelé potvrdili, že vznikl úmyslně. "Je to nepochopitelné barbarství. Lidé mají hmyzí hotely velice rádi a máme na ně jen pozitivní ohlasy. Zničený hmyzí hotel v dohledné době nahradíme," uvedla radní. Po předchozích špatných zkušenostech nechala radnice hmyzí příbytky pojistit. Nové hotely ale umístí jinde než dosud.

Hmyzí hotel tvoří dřevěná konstrukce vyplněná různými druhy přírodních materiálů, které svou strukturou připomínají přirozený úkryt. Slouží především samotářským druhům hmyzu, které jej využívají pro zazimování, jako úkryt, případně pro kladení vajíček a kukel. Obyvateli hmyzího hotelu jsou včely samotářky, samotářské vosy, zlatěnky, škvoři nebo slunéčka.

Přečtěte si článek Jak pomoci samotářským včelám? Ubytujte je v hmyzím hotelu

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist