http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/novy-jicin-ma-interaktivni-mapu-kontejneru-na-trideny-odpad
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Nový Jičín má interaktivní mapu kontejnerů na tříděný odpad

6.12.2016 15:33 | N. JIČÍN (ČTK)
V Novém Jičíně jsou kontejnery na plast, papír a sklo na 91 místech. Ilustrační foto
V Novém Jičíně jsou kontejnery na plast, papír a sklo na 91 místech. Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Hyena / Wikimedia Commons
Nový Jičín vytvořil interaktivní mapu, která ukazuje rozmístění kontejnerů na tříděný odpad na celém území města, včetně jeho místních částí. Obyvatelům má pomoci v rychlé orientaci, kde ve svém okolí najdou nejbližší nádoby na všechny suroviny, které lze třídit. Mapu lidé najdou na internetových stránkách města v části věnované životnímu prostředí. ČTK to sdělila mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.
 

V Novém Jičíně jsou kontejnery na plast, papír a sklo na 91 místech. Kromě toho je v ulicích rozmístěno ještě 26 kontejnerů na textil a 13 na elektrozařízení. "U všech těchto míst jsme zjistili přesné GPS souřadnice a poté je zanesli do mapy. Pokud by však přece jen občané narazili na nějaké nepřesnosti, budeme rádi, když nás na ně upozorní," uvedla Marta Kiššová z novojičínského odboru životního prostředí.

Místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka (Strana zelených) dodal, že k vytvoření mapy použili nástroj Moje mapy od Googlu. "Mapu je možné libovolně přibližovat i oddalovat, případně sdílet. Navíc je možné zapínat či vypínat jednotlivé vrstvy, takže si můžete například zobrazit pouze kontejnery na textil. Na jaře do mapy přidáme ještě kontejnery na bioodpad, které jsou nyní, jako obvykle, na zimní období staženy," uvedl místostarosta.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VH

Vladimír Hošek

12.12.2016 12:48
Znám lépe zpracované stránky, které jsou v provozu již 4 roky.
http://www.nasemapy.cz/sumperk/odpad/view/
Odpovědět
reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist