http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/o-dotaci-na-novy-kotel-pozadalo-v-pardubickem-kraji-pres-900-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

O dotaci na nový kotel požádalo v Pardubickém kraji za hodinu přes 900 lidí

3.10.2016 16:15 | PARDUBICE (ČTK)
Pardubický kraj začal přijímat v druhém kole žádosti o dotace na výměnu neekologických kotlů. Za hodinu jich krajští úředníci zaevidovali přes 900, uvedl mluvčí hejtmanství Dominik Barták. O příspěvek na výměnu ručně plněných kotlů na pevná paliva za nové nízkoemisní zdroje se ucházeli jak neúspěšní žadatelé z prvního kola, tak i noví zájemci. Pro druhé kolo je připraveno kolem 60 milionů korun, na všechny se tak nedostane.
 

Kolik žadatelů dotaci získá, záleží na splnění stanovených podmínek. Výše podpory na jeden projekt se pohybuje mezi 70 a 85 procenty ceny podle lokality a typu pořizovaného kotle, maximálně však 127 500 korun. Nejvyšší dotaci mohou získat lidé v České Třebové, Holicích, Lanškrouně, Litomyšli, Moravské Třebové, Linharticích, Pardubicích, Svitavách a Jablonném nad Orlicí, kde je špatná emisní situace. Žadatelé musejí zároveň udělat aspoň jedno další energetické opatření, například zateplit část budovy či vyměnit nebo utěsnit okna nebo dveře, případně doložit, že energetickou náročnost budovy na kategorii úsporná už snížili. Cílem programu je pokles emisí z lokálního vytápění domácností.

"Máme už převis žádostí, vyjednáváme ještě o navýšení peněz o 18 milionů korun. Celkem by se mělo dostat asi na 700 lidí," řekl ČTK Adam Kubíček z krajského úřadu. Hejtmanství oznámilo, že příjem žádostí ukončí v úterý v 15:30.

Pardubický kraj přijímal žádosti pro první výzvu v lednu a za tři dny zaevidovali pracovníci úřadu celkem 1049 žádostí. Původně plánovaná částka 100 milionů korun byla zvýšena tak, aby došlo na všechny žadatele v první výzvě.

Pavel Dosoudil
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist