http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pardubicky-kraj-chysta-dalsi-kolo-dotaci-na-vymenu-kotlu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Pardubický kraj chystá další kolo dotací na výměnu kotlů

12.8.2016 10:55 | PARDUBICE (ČTK)
Stejně jako v prvním kole mohou zájemci získat dotaci 70 až 85 procent nákladů na pořízení nového kotle podle typu zdroje a lokality, maximální výše příspěvku může být 127.500 korun.
Stejně jako v prvním kole mohou zájemci získat dotaci 70 až 85 procent nákladů na pořízení nového kotle podle typu zdroje a lokality, maximální výše příspěvku může být 127.500 korun.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pardubický kraj začne 3. října přijímat žádosti pro druhé kolo dotací na výměnu neekologických kotlů. Vyčleněno je pro tyto účely zhruba 60 milionů korun, uvedl mluvčí hejtmanství Dominik Barták. O příspěvek na nové nízkoemisní kotle se budou moci ucházet jak neúspěšní žadatelé z prvního kola, tak i noví zájemci.
 

"Příjem žádostí bude tentokrát jen na jediném místě, a to v sále Jana Kašpara v budově bývalé reálky," řekl ČTK Barták. Pardubický kraj přijímal žádosti pro první výzvu v lednu a během tří dnů zaevidovali pracovníci úřadu celkem 1054 žádostí. Původně plánovaná suma 100 milionů korun byla navýšena tak, aby se dostalo na všechny žadatele. Podmínky výzvy splnilo 1012 žádostí s celkovou požadovanou částkou 114,932.051 korun.

Stejně jako v prvním kole mohou zájemci získat dotaci 70 až 85 procent nákladů na pořízení nového kotle podle typu zdroje a lokality, maximální výše příspěvku může být 127.500 korun. Nejvyšší mohou získat lidé v České Třebové, Holicích, Lanškrouně, Litomyšli, Moravské Třebové, Linharticích, Pardubicích, Svitavách a Jabloném nad Orlicí, kde je špatná emisní situace.

Žadatelé musejí zároveň udělat aspoň jedno další energetické opatření, například zateplit část budovy či vyměnit nebo utěsnit okna nebo dveře, případně doložit, že energetickou náročnost budovy na kategorii úsporná už snížili. Do konce roku 2018 by mělo být v kraji vyměněno asi 1200 zastaralých kotlů za moderní nízkoemisní.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist