http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/park-komenskeho-v-centru-zlina-se-stal-parkem-desetileti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Park Komenského v centru Zlína se stal Parkem desetiletí

22.10.2016 17:15 | ZLÍN (ČTK)
Zlínský park Komenského se stal Parkem desetiletí v České republice. Získal první cenu odborné poroty v soutěži pořádané Svazem zakládání a údržby zeleně. Prostor v centru Zlína zvítězil v konkurenci dalších 14 parků, řekli mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák a ředitelka svazu Jana Šimečková.
 

Město dokončilo obnovu parku a přilehlé Školní ulice před dvěma lety, rekonstrukce stála přes 50 milionů korun. Z parku zmizely staré stromy a přerostlé keře, u nichž se scházeli lidé bez domova či narkomani. Vysazeno bylo 296 nových stromů, 3984 keřů a 11.434 trvale rostoucích květin. Desítky stromů byly odborně ošetřeny. V parku vzniklo nové dětské hřiště, přibyly cesty pro pěší a lavičky. Prostor je pokrytý bezplatným signálem wi-fi. Přilehlá Školní ulice je určena pro pěší. Park v poslední době využívají pořadatelé různých akcí, hojně jej využívají také obyvatelé a návštěvníci města.

"Jsme z vítězství parku Komenského opravdu nadšení. Návštěvníci si jej oblíbili, to víme z mnoha reakcí, a že se zamlouvá i odborníkům, to je další skvělá zpráva," uvedl primátorův náměstek Bedřich Landsfeld (STAN).

Zlínský park podle Šimečkové vystihuje to, co si člověk pod pojmem "park" představuje. Ocenila také napojení Školní ulice. Porota byla spokojená i s přístupem města k údržbě zeleně.

Druhé místo v soutěži získal park na Slovanském náměstí v Brně-Králově Poli. O třetí místo se podělil park Mlýnská strouha v Plzni a revitalizace parku na říčním ostrově Santos v Sušici. Zvláštní cenu udělila porota Klášterním zahradám v Litomyšli. Cenu veřejnosti získal Balneopark Vincenze Priessnitze v Jeseníku. Porota posuzovala především kvalitu péče a údržby i to, jak park slouží veřejnosti. Přihlásit se mohlo 24 děl oceněných v soutěži Park roku, kterou Svaz zakládání a údržby zeleně pořádá od roku 2003.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Jana Kuncová
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist