http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pisecka-cov-opravi-ridici-system-a-dmycharnu-za-sest-milionu-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Písecká ČOV opraví řídicí systém a dmychárnu za šest milionů Kč

15.10.2016 09:44 | PÍSEK (ČTK)
Písecká čistírna odpadních vod opraví za šest milionů korun dmychárnu a také řídicí systém. Rekonstrukce začne letos v listopadu, hotovo bude v únoru. ČTK o tom informovala tisková mluvčí Písku Kristýna Barchini. Centrální počítač, který ovládá technologie čistírny, je již zastaralý. Dodavatelem rekonstrukce bude šumperská firma FORTEX - AGS, a.s., která ve veřejné soutěži nabídla nejnižší cenu. O rekonstrukci rozhodla rada města.
 

Oproti předpokládaným osmi milionům korun bude zakázka stát o dva miliony méně. Město vypsalo první výběrové řízení už v roce 2015, to však bylo zrušeno, protože žádný z uchazečů nesplnil požadavky zadavatele.

"Modernizaci písecké čistírny vnímáme také jako další z kroků v rámci koncepce Smart City," uvedl místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09).

Ovládání technologie čistírny odpadních vod zajišťuje několik stanic řídicího systému umístěných v rozvaděčích a řízena je z centrálního počítače umístěného v místnosti dispečinku. "Tyto stávající stanice a také samotný centrální počítač s původním softwarem jsou již technicky zastaralé. Nový systém bude začleněn do celé řídicí sítě. Celá tato výměna přispěje k zajištění spolehlivosti celého ovládání, k jeho modernizaci, zkvalitnění a zjednodušení obsluhy řízení čistírny," uvedl technik Vodárenské správy Písek Pavel Carek.

Dmychadlo je stroj pro stlačování a dopravu plynů nebo vzduchu, používá se také pro provzdušňování odpadní vody v čistírnách odpadních vod.

Písečtí zastupitelé na konci září schválili záměr za téměř 168 milionů korun postavit novou Městskou knihovnu a centrum vzdělávání, které vznikne z objektu bývalé základní školy na Alšově náměstí, který sousedí se současnou budovou knihovny. Na více než 120 milionů vyjde parkovací dům pro 234 automobilů, který bude stát v Žižkově ulici naproti budově České pošty. Město Písek vyjde na více než 120 milionů korun, demolice budovy bývalého depa pošty bude stát dalších pět milionů korun.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist