http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-prekvalifikovala-nehodu-vlacku-v-zoo-zlin-na-trestny-cin
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Policie překvalifikovala nehodu vláčku v zoo Zlín na trestný čin

18.10.2016 14:46 | ZLÍN (ČTK)
Policie překvalifikovala srpnovou nehodu vláčku ve zlínské zoo z přestupku na podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Policisté se tak rozhodli poté, co dostali lékařskou zprávu jedné ze zraněných žen. Devětapadesátiletému muži ze Zlína, který vláček řídil, hrozí v případě uznání viny a odsouzení trest odnětí svobody až na jeden rok, řekla ČTK policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
 

"Budeme také zjišťovat, zda muž je držitelem příslušných řidičských oprávnění a zda se nedopustil trestného činu obecné ohrožení," uvedla Kozumplíková. Dodala, že muž dosud nebyl obviněn. Policie také žádá návštěvníky zoo, kteří jeli vláčkem v neděli 7. srpna v 15:35 a byli svědky nehody, aby se ozvali na linku 158 nebo na telefonní číslo vyšetřovatele 974 666 583.

Při nehodě byli zraněni tři dospělí a tři děti ve věku od jednoho roku do sedmi let. Podle zdravotnické záchranné služby nebyl nikdo ze čtyř zraněných, které zdravotníci ošetřovali, v ohrožení života. Měli zejména zhmožděniny a odřeniny, nejhorší podle nich utrpěl tříletý chlapec.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist