http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-vysetruje-nehodu-vlacku-ve-zlinske-zoo-jako-prestupek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Policie vyšetřuje nehodu vláčku ve zlínské zoo jako přestupek

8.8.2016 14:50 | ZLÍN (ČTK)
Policie vyšetřuje nedělní nehodu vláčku ve zlínské zoologické zahradě, při které bylo zraněno šest lidí, jako přestupek. Není však vyloučeno, že po zjištění bližších okolností, bude případ překvalifikován na trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti, řekla ČTK zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
 

Nehoda se stala v neděli po 15:30. Při jízdě z kopce se u vláčku určeného k přepravě návštěvníků zoo převrátil na bok druhý ze čtyř vozů a narazil do procházejících návštěvníků. To utrpěli lehká zranění, záchranáři je odvezli k ošetření do nemocnice, uvedla Kozumplíková. Vláček podle ní projížděl levotočivou zatáčkou kolem výběhu paviánů.

Podle Kozumplíkové se nehoda stala pravděpodobně vlivem vysoké rychlosti. "Vagon, který se při jízdě převrátil na bok, zranil celkem šest chodců, tři dospělé ve věku 28, 36 a 62 let a tři děti ve věku od jednoho roku do sedmi let," uvedla policejní mluvčí. Zdravotnická záchranná služba podle mluvčího Petra Olšana ošetřovala čtyři lidi.

Dvaašedesátiletá a osmadvacetiletá žena byly podle něj stejně jako sedmiletá holčička zraněny lehce. "Nejhůře dopadl tříletý chlapec, který utrpěl středně těžké zranění, zejména zhmožděniny a odřeniny," řekl ČTK Olšan. Zhmožděniny a odřeniny utrpěli i ostatní zranění, byť méně závažné. Nikdo podle Olšana nebyl v ohrožení života.

Dechová zkouška neprokázala, že by řidič před jízdou pil alkohol. Podle prvotních odhadů vznikla na dopravním prostředku škoda asi 10.000 korun. Zoologická zahrada slíbila dnes ústy mluvčí Romany Bujáčkové, že k případu vydá prohlášení, které však ČTK dosud neobdržela.

Zlínská zoo je po pražské druhou nejnavštěvovanější v Česku. Loni zažila rekordní rok, když poprvé v téměř sedmdesátileté historii zoo byla překonána návštěvnost 600.000 lidí. Rostoucí zájem o zoo pokračuje i letos. Za prvních sedm měsíců roku zoo přivítala více než 400.000 návštěvníků. Mírně tak překonala návštěvnost za stejné období v roce 2015.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist