http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/polska-medvedice-rozbila-skrytou-kameru-ktera-ji-natacela
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Polská medvědice rozbila skrytou kameru, která ji natáčela

7.12.2016 04:34 | VARŠAVA (ČTK)
Zdání může klamat. Podle lesníka se medvědice válela po sněhu nikoli z čiré radosti nad krásami zimní přírodou, ale protože sněhová přikrývka skrývala zdechlinu, která jí příjemně voněla. Ilustrační obrázek
Zdání může klamat. Podle lesníka se medvědice válela po sněhu nikoli z čiré radosti nad krásami zimní přírodou, ale protože sněhová přikrývka skrývala zdechlinu, která jí příjemně voněla. Ilustrační obrázek
Se zjevným potěšením se medvědice válela v čerstvě napadlém sněhu v pohoří Bieszczady na jihovýchodě Polska - než si všimla, že ji při dovádění natáčí skrytá kamera. Fotopast vzápětí rozbila.
 

"Je to naše stará známá," řekl televizi TVN 24 lesník Roman Pasionek. "Před rokem přišla o mláďata. Teď je březí a chystá si brloh k přezimování, shromažďuje zásoby. Mláďata porodí nejspíše po Novém roce. Očekáváme dvojčata," dodal.

Zdání může klamat. Podle lesníka se medvědice válela po sněhu nikoli z čiré radosti nad krásami zimní přírodou, ale protože sněhová přikrývka skrývala zdechlinu, která jí příjemně voněla.

Loni polští vědci zmapovali cestu pětiletého medvěda, který vyrazil na námluvy. Překračoval řeky, dálnice i hranice, obcházel města, vsi a pole a doputoval až do Maďarska. Tam vyvolal hotovou senzaci, partnerku však nenašel, a tak se zase vrátil do Bieszczad.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist