http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/polsko-ratifikovalo-klimatickou-dohodu-z-parize
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Polsko ratifikovalo klimatickou dohodu z Paříže Aktualizováno

6.10.2016 15:27 | VARŠAVA (ČTK)
Polsko dnes ratifikovalo klimatickou dohodu, která byla pod záštitou OSN přijata loni v Paříži. Poté, co dokument schválil parlament, podepsal ho i prezident Andrzej Duda. Informovala o tom agentura Reuters. Celosvětově začne dohoda platit od 4. listopadu. Ratifikoval ji už dostatečný počet zemí, které jsou dohromady zodpovědné za 55 procent globálních emisí.
 

Pro dohodu hlasovalo 402 polských poslanců, 36 bylo proti. "Jsme rádi, že většina poslanců přistoupila na náš návrh. Věříme, že legislativní proces bude plynule dokončen," řekl mluvčí polského ministerstva životního prostředí. Dokument musí ještě podepsat prezident.

Pařížskou dohodu již podepsalo 191 zemí. Dokument stanoví, že bohaté i chudé státy se připojí k opatřením, která omezí oteplování. Podle textu má být růst teploty do dvou stupňů Celsia ve srovnání s předindustriálním obdobím. V roce 2020 pařížský dokument nahradí Kjótský protokol z roku 1997.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist