http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/poradatele-uklidme-svet-uklidme-cesko-chystaji-podzimni-etapu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Pořadatelé Ukliďme svět, ukliďme Česko chystají podzimní etapu

8.8.2016 08:45 | BRNO (ČTK)
Hlavní úklidový den je 17. září, ale podle Kubáska se některé úklidy uskuteční i v pozdějších termínech
Hlavní úklidový den je 17. září, ale podle Kubáska se některé úklidy uskuteční i v pozdějších termínech
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pořadatelé akce Ukliďme svět, ukliďme Česko stanovili datum podzimní etapy úklidu na 17. září. Očekávají minimálně 35 000 lidí, řekl ČTK Miroslav Kubásek z organizujícího spolku Ekokosmák. Podle něj by mohla celková účast na jarní a podzimní etapě úklidů přesáhnout 100 000 lidí. Na jaře se zapojilo 65 000 dobrovolníků.
 

Hlavní úklidový den je 17. září, ale podle Kubáska se některé úklidy uskuteční i v pozdějších termínech. "Na jaře uklízelo 65 000 lidí na 1850 místech. Věříme, že společně s podzimní vlnou úklidů se na konci roku dopočítáme celkového počtu 100.000 zapojených dobrovolníků," uvedl Kubásek.

Letos se spojily obě úklidové akce, které se v České republice konaly. Akce Ukliďme Česko, kterou pořádá Ekokosmák na jaře, se dala dohromady s podzimní částí nazvanou Ukliďme svět, kterou pořádá Český svaz ochránců přírody v termínu úklidu po celém světě. "Někteří lidé byli zmatení z toho, jestli jít uklízet v jednom, nebo druhém termínu. Proto jsme se spojili a chceme do toho zapojit co nejvíce lidí," dodal Kubásek.

Podle něj se na jaře v Jihomoravském kraji uklízelo zhruba na 350 místech, v Brně pak asi na sto místech. Zbytek míst byl po celé České republice. Na podzim se den po hlavním úklidu uskuteční v areálu dopravní výchovy a vzdělávání v Brně i vzdělávací akce na téma odpadů a jejich recyklace, kterou uspořádají organizátoři úklidů ve spolupráci s městskou policií, magistrátem, městskou odpadovou společností SAKO, hvězdárnou a planetáriem a dalšími institucemi. "Bude to celodenní populárně vzdělávací akce pro malé i velké děti s řadou soutěží na téma odpadů. Kromě toho zasadíme první z 50 stromů, které plánujeme ve městě zasadit," dodal Kubásek.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist