http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-10-za-devet-milionu-upravi-heroldovy-sady-ve-vrsovicich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Praha 10 za devět milionů upraví Heroldovy sady ve Vršovicích

21.10.2016 10:44 | PRAHA (ČTK)
Praha 10 za devět milionů upraví další část Heroldových sadů ve Vršovicích. Opraví hlavně cesty, místo asfaltových budou z dlažby a kamenné drti, přibudou i nové lavičky. Odborné péče se dostane i stromům, informovala městská část.
 

Úpravy čekají část parku od Vršovického zámečku směrem k Estonské ulici, která zatím rekonstruovaná nebyla. Začnou už tento měsíc, hotové by měly být se zimní přestávkou do srpna příštího roku.

"Půjde zejména o rekonstrukci stávajících cest. Tedy o změnu povrchu z asfaltu na mozaiku a mlat," uvedl starosta Prahy 10 Vladimír Novák (ČSSD). Některé cesty nově povedou jinudy, přibudou lavičky, odpadkové koše a veřejné osvětlení.

"Dojde k odstranění jednotlivých již provozně nebezpečných stromů a výsadbě stromů nových," dodal. Zeleň bude po skončení úprav zavlažovaná automaticky.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist