http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-5-hleda-firmu-ktera-zanalyzuje-motolskou-skladku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Praha 5 hledá firmu, která zanalyzuje motolskou skládku

3.12.2016 10:35 | PRAHA (ČTK)
Praha 5 vypsala výběrové řízení na výběr firmy, která vypracuje analýzu rizik motolské skládky. Firma zároveň provede monitoring skládky. ČTK to sdělila mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Na kolik práce vyjdou a kdy budou hotovy, zatím není jasné. Skládku měla na starosti firma Ekomotol, která dostala před asi dvěma lety výpověď z nájmu. Skládka se rozkládá na území asi 15 hektarů.
 

"V této chvíli probíhá dvoukolová soutěž na dodavatele zakázky vypracování analýzy rizik, studie proveditelnosti, monitoring a projektový manažer pro Motolskou skládku. Praha 5 očekává vybrání dodavatele prací v prvním čtvrtletí příštího roku," uvedla Šmídová.

Náklady samotné rekultivace skládky podle Šmídové nelze nyní vyčíslit. "Vše závisí na návrhu odvíjejícího se ze soutěže a následné projektové dokumentace," uvedla. V rámci řešení se Praha 5 chystá spolupracovat s magistrátem.

Firma Ekomotol měla pozemek o rozloze 15 hektarů pronajatý od roku 2004, v roce 2014 dostala výpověď. Za nájem radnice inkasovala 100 korun ročně. Smlouva byla uzavřena za vlády kontroverzního exstarosty Milana Jančíka (tehdy ODS). Skládka je nyní v havarijním stavu, je staticky narušena a je nutné ji sanovat. Kdo opravu zaplatí, není jasné.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist