http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-necha-vydlazdit-cesty-a-upravit-zelen-v-parku-na-petrine
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Praha nechá vydláždit cesty a upravit zeleň v parku na Petříně

12.9.2016 15:09 | PRAHA (ČTK)
Pražský magistrát nechá vydláždit asfaltové plochy v sadu nedaleko horní stanice lanové dráhy v parku na Petříně. Upravena bude také zdejší zeleň. Ve výběrovém řízení nyní hledá firmu, která práce provede. ČTK to zjistila ze seznamu veřejných zakázek magistrátu. Na kolik práce vyjdou, není zatím jasné. Prostranství v parku byla měla být kompletně předělána nejpozději na jaře příštího roku.
 

Opravy povrchů se týkají celkem pěti prostranství v Růžovém sadu, která jsou u horní stanice lanové dráhy. Mezi nimi jsou například zálivy s lavičkami u fontány a okolní parkové cesty. "Stávající asfaltové cesty před vstupem do horní stanice lanové dráhy jsou ve velmi špatném stavu, rozpraskané, špatně vyspárované a propadlé," píše se v projektové dokumentaci.

Tvary i směr cest mají po rekonstrukci zůstat stejné. Vyměněn ale bude zničený asfaltový povrch a nově tu bude položena dlažba ze žluté žuly. Vytvořen bude nový odvodňovací systém cest a vyměněny budou také obrubníky. Vybraná firma upraví místní zeleň, doplněny budou travnaté plochy.

Oprava cest a prostranství by měly být podle dokumentace dokončeny do konce května 2017. Na kolik práce vyjdou bude záležet na výsledku výběrového řízení. Zájemci se mohou hlásit do 20. září 2016.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist